AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – Büyük Resimdeki Trend Çizgileri Hangi Seviyelerde?

Bitcoin fiyatı karamsar tavrını devam ettirirken yatırımcılar özellikle bu dönemde ne yapacak oldukları konusunda oldukça kararsızlar. Peki BTC'de büyük resme bakıldığı zaman önemli seviyeler hangileri?

Bitcoin fiyatı her geçen gün düşen hacmine ve yatırımcıların düşüş beklemesine karşı beklenilen düzeyde düşüş yaşamıyor ve fiyat 7.000 dolar üzerinde tutunmayı başarıyor. Bugün gün içerisinde ve geçtiğimiz günlerde her ne kadar fiyat 7.100 dolar seviyelerine düşse de burada tutunmayı başardı ve tekrar geri sekti.

Peki Bitcoin’de büyük resme bakıldığı zaman önemli destek ve direnç noktaları neler?

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik Trend Çizgileri – Kaynak: Tradingview

Yeşil renkli trend çizgilerine daha önceki analizlerimizde değinmiş ve büyük resimde BTC’nin hep bu kanal içerisine hareketlendiğini ifade etmiştik. Güncel duruda 13 Mart tarihinden beri yükselen trende bakıldığı zaman ise (sarı çizgi) BTC’nin bu destek çizgisinde tutunduğu görülüyor.

An itibarı ile yeşil ve sarı çizgilerin alanı git gide daralırken bu bağlamda destek noktası 7150 dolar seviyeleri, direnç noktası ise 7600 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yine bu süreçte Bitcoin’in 7450 dolar seviyesini geçememesi 7600 dolardan önceki direncin 7450 dolar olduğunu gösteriyor.

Öte yandan 7100 ila 7600 dolar seviyelerinin daha önceden de birçok kez destek ve direnç olarak çalıştığı ve fiyatın bu kanal içerisinde volatil bir şekilde hareketlendiği görülüyor. Yani içinde bulunduğumuz günlerde bu noktalar fiyat trendini belirlemek için önemli bir rol oynuyor. Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi durumunda sırada ise büyük bir destek noktası olan 6900 dolar olduğunu da bilmek gerekiyor.

Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving olayının yaklaşmasıyla piyasadaki baskının giderek arttığı bu dönemde belirsizlik son derece hakim. Bu sebeple yatırımcılara her zaman bahsettiğimiz dikkat edilmesi gereken noktaları tekrar hatırlatmak istiyoruz:

  • Destek ve direnç noktalarına göre hareket etmek
  • Stop-limit emir kullanmak
  • Düşüş ve yükselişlerde paniğe kapılarak işlem yapmamak
  • Plan dahilinde yatırım yapmak
  • Küresel ekonomiyi takip etmek
  • Kripto para haberlerini takip etmek
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu