binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Ralli Yaşadı? Bundan Sonra Fiyatta Ne Olabilir?...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Bugün Neden Ralli Yaşadı? Bundan Sonra Fiyatta Ne Olabilir? İşte Analistlerin Görüşü

Bitcoin fiyatı bugün kayda değer bir ralli yaşadı ve 65.000 doların üstüne yeniden yükselmeyi başardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’de enflasyon oranının düştüğünü gösteren Nisan ayı tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) açıklanmasının ardından Bitcoin Mart ayından bu yana en önemli artışını yaşadı. BTC fiyatı bugün ABD hisse senetleriyle birlikte kayda değer bir artış gösterdi.

ABD Çalışma Bakanlığı Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun raporuna göre, satış noktasındaki mal ve hizmetlerin maliyetinin kapsamlı bir ölçüsü olan tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Mart ayına göre %0.3 arttı. Bu rakam Dow Jones’un %0.4’lük tahmininin biraz altında kaldı. Buna rağmen tüketici fiyatları yıllık bazda %3.4’lük bir artış göstermeye devam ediyor.

Oppenheimer analisti Owen Lau, TÜFE’nin beklenenden biraz daha düşük çıkmasının faiz indirimi olasılığını artırdığını belirtti. Faiz indirimlerinin Bitcoin’in fiyatı üzerinde güçlü bir etki yaratmaya devam ettiğini belirtti. “ETF’ler ve yarılanmadan sonra, bir sonraki büyük katalizör bir faiz indirimi. Faiz indirimi için daha net bir yol görene kadar Bitcoin’in makro veri noktalarına bağlı kalması ve bunlarla birlikte işlem görmesi muhtemel” dedi.

İlgili Haber  Minneapolis FED Başkanı Neel Kashkari'den Kritik Bitcoin (BTC) ve Ekonomi Açıklamaları Geldi!

Analistlere göre ABD’de çekirdek TÜFE’nin altı aydan bu yana ilk kez düşüş göstermesi, yatırımcıların kripto paralar gibi daha riskli varlıklara yönelik iştahında bir canlanmaya yol açabilir. 21Shares analisti Leena ElDeeb’e göre bu durum, geçtiğimiz hafta boyunca özellikle hareketsiz kalan Bitcoin spot ETF’lerine olan akışta bir artışa yol açabilir.

Ancak ElDeeb, faiz indirimlerine ilişkin devam eden belirsizlik nedeniyle toparlanmanın yavaş olabileceğini belirterek bir uyarı notu ekledi. ElDeeb, “Yatırımcılar ABD tahvili gibi daha güvenli seçeneklerden önemli getiriler elde edebileceğinden, genellikle yüksek faiz oranları teknoloji hisseleri ve Bitcoin gibi riskli varlıkları daha az cazip hale getirir” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail