Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) Fiyatı İyice Sıkıştı: Yön Ne Tarafa Olacak?

Bitcoin (BTC) Fiyatı İyice Sıkıştı: Yön Ne Tarafa Olacak?

25.000 doları geçemeyen BTC'de önemli destek ve direnç seviyeleri neler?

Takip et

Gün içerisinde 25.000 doların üzerini gören BTC, hızlı bir tepkiyle tekrar bu seviyenin altına geriledi.

İlgili Haber
Günlük Kapanış Sonrası Bitcoin (BTC) Analizi: Önemli Seviyeler Neler?

Özellikle haftalık kapanışını bugün yapacak olan Bitcoin’de yönün ne tarafa olacağı merak konusu. 24.800 dolar seviyelerinden geçen günlük MA100 seviyesi üzerinde bir kapanış olursa hafta içerisinde yükselişlerin devam edebileceği son derece muhtemel.

Hafta içerisinde ABD borsalarının hangi yönde açılış yapacağı Bitcoin fiyatı için önemli olsa da Fed toplantısı yapılmayacak olan Ağustos ayı içerisinde genel bir yükseliş trendinin hakim olacağını daha önceki analizimizde belirtmiştik.

Özellikle bu aşamada BTC için sarı trend çizgileri daha önce de belirttiğimiz gibi son derece önemli. Yukarı yönlü kırılım ihtimali daha ağır bassa da bu aşamada destek seviyesi altında kapanış olması durumunda stop olma yolu tercih edilebilir.

Makro ekonomik piyasalarda olağan üstü bir durum olmazsa hafta içerisinde 25.000 doların kırılma ihtimali kuvvetli görülürken bu seviyenin kırılmasıyla bir sonraki direncin 27.000, 29.000 ve psikolojik 30.000 dolar olduğu görülüyor.

Sarı trend çizgisi desteğinin kırılması durumunda ise 23.600 ve 22.400 dolar sıradaki destek seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin’de piyasa duyarlılığını ölçen korku ve açgözlülük endeksine baktığımızda ise 47 puanla nötr seviyeye ulaştığını görüyoruz.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi – 14.08.2022

Yine Bitcoin’deki fonlama oranına baktığımızda ise Long pozisyonların çoğunlukta olduğu görülüyor. Her ne kadar

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları