AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyelerde İşlem Görüyor Analistler Ne Düşünüyor?

Bitcoin (BTC) bugün yine 8700 dolar seviyelerinde işlem görürken analistler bu konuda ne düşünüyor?

Birkaç gün önce 9000 doların altına düşmesi ile tekrar kritik seviyelere dönen BTC, her ne kadar 9000 doların üzerine kendini atmayı başarsa da bu seviyede 24 saat bile kalamadı ve tekrar 8700 dolar seviyelerine geriledi.

An itibarı ile 8680 dolar seviyelerin işlem gören BTC, merakla beklenen 10.000 dolarlık fiyat seviyesine olan uzaklığını git gide açıyor. Gün içerisinde 8880 dolar seviyelerine kadar yükselen ancak bu direnç seviyelerini kıramayan BTC’de en önemli desteğin 8700 dolar olduğu ifade ediliyor.

Analistler Ne Diyor?

Analistler 8700 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün olabileceğini birkaç hafta öncesine kadar öngörürken bu seviyelere düşüşün aslında BTC’nin geleceği için olumlu olduğunu belirtiyorlar.

An itibarı ile günlük grafikte en önemli direncin 9500 dolar olduğunu ifade eden analistler 8700 altına hacimli bir sarkmanın ardından ayı piyasasına girilebileceğini ve 7400 dolarlara kadar düşüşün olabileceğini belirtiyor. Ancak 8700 altına düşülmediği takdirde BTC’nin yukarı yönlü hareket etmesinin son derece muhtemel olduğu ifade ediliyor.

Kaynak: Tradingview

Kısa vadede görüşler bu şekilde iken orta ve uzun vadede ise sene sonuna kadar ve özellikle 2020 yılında Bitcoin fiyatının ciddi oranlarda yukarı yönlü hareket edeceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu