AltcoinBitcoinEthereumXRP

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tepetaklak Oldu: Altcoin Sezonu Başlamadan Bitti mi?

Bitcoin (BTC) fiyatının 1 saat içerisinde %16 düşmesi, altcoinleri tepetaklak etti.

Günlerdir Bitcoin’in (BTC) yükselişini ve rekor üzerine rekor kırması izleyen altcoin yatırımcılarının beklediği altcoin sezonu, bugünkü hareketlilik ile başlamadan bitebilir mi?. Bitcoin fiyatı 34.800 dolar seviyesinden sonra yatay seyretmesini fırsat bilen altcoinler, şu an başlayan inanılmaz düşüşle kızıla boyandı.

Bitcoin (BTC) Sert Çakıldı

Bitcoin sadece dakikalar içerisinde %16,3 değer kaybetti ve 33.000 dolar seviyelerinden 28.900 dolara kadar çakıldı. Bitcoin fiyatının bu düşüşü birçok önde gelen kripto para borsasının sistemlerinde inanılmaz bir yoğunluğa yol açtı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in sistemlerinde bile “aşırı yoğunluk” olduğu bizzat CEO Changpeng Zhao tarafından bildirildi.

Çok değil bundan birkaç saat öncesinde Ethereum’un (ETH) 1.200 doları test edeceği düşünülürken altcoinler yeniden sert düşüşlerle anılmaya başlandı. ETH fiyatı basın saati itibarıyla 929 dolara, XRP fiyatı 0,22 dolara, Litecoin (LTC) fiyatı ise 147 dolara geriledi.

İlgili Haber
Ethereum (ETH) 1.000 Doları Geçti: Altcoin Rallisi Ateşlendi!

Altcoinlerin Düşüşü Alım Fırsatı mı?

Altcoinlerin olası bir Bitcoin düşüşünden sert etkileneceği beklenen bir gelişme olsa da kimse Ethereum’un 1.000 doları kırıp yükselişine devam ettiği bir günde bunun geleceğini beklemiyordu. Top 10 içerisindeki kripto paraların 7 günlük grafiği hala yeşil olsa da BTC fiyatının düşüşe devam etmesi bu durumu değiştirebilir.

Ünlü kripto para analistlerinden The Crypto Dog ise bunun “dipten alım yapma” fırsatı olduğunu kendine has bir şekilde ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu