BitcoinBitcoin Madenciliği

Bitcoin (BTC) İçin Yeni Rekor Geldi: Hashrate, 152.48 EH/s Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin hashrate'i tüm zamanların rekorunu kırdı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), çok değil birkaç gün önce 42.000 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin ağının önemli metriklerinden olan ve madencilerin ağa olan ilgisini gösteren hashrate ise bu rekoru takip etti.

İlgili Haber
Bitcoin 40.000 Doları Gördü! Artık BTC Dünyadaki En Değerli 10 Varlıktan Biri!

Bitcoin Hashrate Rekor Kırdı

Bitcoin fiyatı 42.000 dolara kadar yükselse de 11 Ocak tarihinde beklenmeyen bir şekilde çakıldı. Kısa sürede 30.000 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı, bütün altcoinlerin de tepetaklak olmasına neden oldu. Bitcoin madencilerinin ilgisi ise bu düşüşe ve son yaşananlara rağmen hala yükselmeye devam etti ve bugün rekor kırıldı.

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik havuzlarından BTC.com’un aktardığı verilere göre son 7 günün ortalama hashrate’i 152.48 EH/s seviyesine ulaştı. Bu gelişme ve rekor hem madencilerin ilgisini hem de Bitcoin ağının artık eskisinden çok daha güvenli olduğunu gösteriyor.

Ünlü kripto para analisti Max Keiser ise daha önceki açıklamalarında bunun fiyat için nasıl bir etki yaratabileceğini belirtmişti. Max Keiser, Bitcoin hashrate’inin her zaman Bitcoin fiyatı tarafından takip edildiğini belirtti. Bitcoin fiyatının sert düştüğü günün devamında hashrate’in tüm zamanların rekorunu kırması ise yakında fiyatın benzer şekilde hareket edebileceğini akla getiriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.000 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %2,5 artış kaydetti. Yaşanan sert düşüş sonrası 33.000 dolardan yükselmeye başlayan BTC, bu yeni haber ile birlikte gerçekten yeniden 40.000 dolar seviyelerini test edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu