Bitcoin

Bitcoin (BTC) Kahini Açıkladı: Yatırımcıları Ne Bekliyor?

Dünyanın en ünlü analistlerinden Peter Brandt, savaşın çıkması ile yatırımcıları neyin beklediğini açıkladı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş resmen ete kemiğe büründü ve Rus askerleri Ukrayna’ya giriş yaptı. Bu durum ilk başta lider kripto para birimi Bitcoin’in sert düşmesine yol açtı ve BTC an itibarıyla 35.000 dolar üzerinde kalmak için mücadele veriyor. %10’a yakın düşüş yaşayan BTC, ünlü analist Peter Brandt‘e göre ise ilginç bir konumda.

İlgili Haber
Analistler Rusya-Ukrayna Arasındaki Gerginliğin Bitcoin'e Etkisini Tartışıyor

Brandt Yorumladı: BTC Nereye Gidiyor?

Dünyanın en ünlü analistlerinden olan ve üç parabolik yükselişi de bilen Brandt, savaş hakkında yorum yaptı. Analist ilk olarak muallakta bir tweet attı.

Brandt, bu savaşın klasik bir “buy the rumor, sell the news” olayı olup olmayacağını merak ettiğini aktardı. Bu ifade aslında kripto para sektöründe bir haberin beklentisi ile fiyatın yükselmesi, haberin gerçekleşmesi ise satışın yaşanması ve fiyatın düşmesi anlamına geliyor. Brandt, bunun değerli emtialar, hisse senetleri ve benzeri varlıklar için gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sorguladı ve burada bir ipucu verdi.

Brandt, bunun devamındaki açıklamasında ise piyasanın bir haber akışına nasıl yanıt verdiğinin çok önemli olduğunu aktardı. Eğer iyi bir habere piyasa iyi şekilde tepki vermiyorsa durum o piyasa için bir hayli kötü olabilir.

Brandt bunun devamında ise bir grafik paylaştı ve aslında BTC için daha çok düşüş beklediğini vurguladı. Analistin çizdiği destek noktası 28.805 dolara kadar gidiyor ve durum oldukça korkutucu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

BU DİNGİL TERSTE KALMIŞ

Okray

Btc yıkılmaz kalelerini çoktan ördü,savaş %10 dan aşağı indiremez.


Başa dön tuşu