Bitcoin

Bitcoin (BTC) Kritik Destekte de Tutunamadı: 2021’den Sonraki En Düşük Nokta!

Lider kripto para birimi Bitcoin, Ocak 2021'den sonraki en düşük noktaya kadar geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının geri kalanı inanılmaz düşüşler yaşamaya devam ediyor.

BTC fiyatı 2021’in ilk aylarındaki seviyeye kadar çekildi ve kripto para piyasasının geneli %60‘a yakın düşüş yaşadı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) ve UST'nin 'Hastalığı' Bu Altcoine de Sıçradı: Fiyatı Giderek Düşüyor!

Bitcoin, Sert Düşüşü Sürdürmekte

Bitcoin, uzun süre 30.000 dolarda, devamında ise 27.000 dolarda tutunduktan sonra bugün itibarıyla söz konusu seviyenin de altına indi.

Binance üzerinde 26.700 dolar bandına kadar çekilen lider kripto para birimi, 24 saat içerisinde ise %13 kayıp yaşadı. BTC fiyatı için kurtarıcı olarak görülen 28.000 dolar desteğinin kaybolması ise kesinlikle endişe verici bir gelişme olarak görülmekte.

Microstrategy’nin marjin fiyatı olan 21.000 dolara çok yaklaşıldı ve bu durum şirketin teminat olarak daha fazla BTC almasına ve zora girmesine neden olabilir.

Saylor ise daha önce yaptığı açıklamada şirketin 3500 dolar altına kadar BTC satmak zorunda kalmayabileceğini vurgulamıştı.

Bitcoin böylesine sert bir düşüş yaşarken Ethereum ve diğer kripto paralar da önemli desteklerini kaybettiler. ETH fiyatı 24 saat içerisinde %22 değer kaybederek aslında BTC’den bile çok düşüş yaşadı.

ETH, 2.000 doları kaybetti ve 1.800 dolara kadar çekildi. Top 10 içerisinde en çok düşüş yaşayan kripto paraların ise %37 ile SOL, %33 ile ADA, %33 ile XRP ve %33 ile DOGE olduğu görülmekte. Kripto para piyasasının düzelmesi için ise BTC’nin dip noktayı bulması gerekmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu