Bitcoin

Bitcoin (BTC) Mayıs Ortasından Beri İlk Defa 45.000 Doları Gördü!

Bitcoin yeniden şahlanıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaşadığı felaket düşüşten sonra yeniden toparlanmaya başladı. Bitcoin fiyatı bir süre boyunca 42.000 dolar direncine takılıp 30.000 dolara kadar gerilese de şimdi toparlandığını ve trendi değiştirdiğini kanıtladı.

Bitcoin (BTC) Yeniden 45.000 Doları Gördü

Lider kripto para birimi, en son 18 Mayıs tarihinde 45.000 dolar seviyesini görmüştü ancak o tarihlerde fiyat devamlı olarak düşüyordu.

Bitcoin, 64.000 dolardan beri düşmeye başladı ve mayıs ayının sonlarına doğru da 30.000 dolara kadar çekildi.

Trendin düşüş odaklı olması ile beraber ayı piyasasına girildiğini düşünen kişiler ise şimdi 45.000 doların yeniden ancak bu sefer yükseliş odaklı görülmesi ile beraber bu düşünceden vazgeçmiş olabilir.

22 Temmuz tarihinde 28.621 dolara kadar gerileyen BTC, an itibarıyla %57 yükselmiş oldu ve 45.000 doları gördü. Devam eden ralliye zarar verme potansiyeline sahip olan tek haber ise ABD’den gelecek olan yasa taslağı.

ABD’nin altyapı yasasında kripto para yatırımcılarından da vergi toplanması hedefleniyor ve bu vergide birtakım sıkıntılı tanımlar var. 7 Ağustos tarihinde bu yasa taslağındaki kritik madde ile ilgili önemli bir gelişme yapılsa da hala bunun tam olarak kripto para yatırımcılarının lehine olduğu söylenemez.

İlgili Haber
Bitcoin'de Gözler ABD Senatosu'na Çevrildi! Oylama Saat Kaçta?

Bitcoin şu an için ise teknik grafiğe göre 48.000 doları hedefliyor ve bunun devamında hedef 52.000 dolar olacaktır. ABD’deki yasadan olumlu bir sonuç alınması durumunda ise rallinin 60.000 dolara kadar durdurulamama ihtimali var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu