Bitcoin

“Bitcoin (BTC) Mevcut Düşüşe Rağmen Yeni Bir Rekor Kırabilir!”

Bitcoin, önümüzdeki haftalarda 90.000 doları görebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün yaşanan sert düşüşe rağmen hala aktif olarak yükseliş hedefini koruyor olabilir. 12 Kasım tarihindeki fiyat hareketine bakıldığında, çarşamba günü yaşanan 4.000 dolarlık düşüşün aslında kaldıraçlı işlemlere yönelik olduğu görülüyor.

Decentrader tarafından yapılan açıklamaya göre ise bu durum aslında yeni rekorlar öncesi görülen klasik bir kaldıraçlı işlem temizleme olarak açıklanabilir.

Bitcoin İçin Son Durum Ne?

Analist, uzun vadede ve teknik analizde hala iyimser kaldıklarını vurgulayarak şunları aktardı:

“Uzun vadede hala iyimseriz ve fiyat rallisinin 85.000 dolar ila 90.000 dolar bölgesine kadar sürmesini bekliyoruz. Bu aslında 1.618 Fibonacci geri çekilme noktası ile de uyumlu bir konumda.”

Analist, bunun devamında yaptığı açıklamasında ise 59.000 doların destek olduğunu vurguladı. Daha önceki blok ödülü yarılanmalarını ve devamında yaşanan yükselişleri analiz eden analist, 2013 ve 2017 yıllarında da tam olarak böyle bir hareketlilik olduğunu vurugladı.

Analist şu an 2013 yılında yaşanan çifte tepenin yaşanabileceğini ve fiyatın yeni bir rekor ile ralliyi noktalayacağını düşünüyor.

Özellikle Taproot’un aktif edilecek olması Bitcoin için beklenen fiyat hareketini başlatabilir. Taproot güncellemesinin, SegWit sonrasındaki en büyük güncelleme olduğu biliniyor ve pazar günü bunun etkilerinin görülmesi bekleniyor.

Decentrader, SegWit geldiğinde fiyatın harekete geçtiğini belirterek bunun Taproot için olmamasına dair hiçbir sebep görülmediğini ifade etti. BTC an itibarıyla 64.000 dolardan işlem görmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu