BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Milyoneri Sayısında Değişiklik Oldu: İşte Son Rakamlar

Bitcoin (BTC) milyonerlerinin sayısında son verilere göre değişiklik yaşandı. Peki toplamda kaç BTC milyoneri bulunuyor?

Kripto para piyasasında yaşanan ve neredeyse 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin erimesine neden olan düşüş sonrasında 1 milyon dolar ve üzerinde değere sahip Bitcoin’e sahip adres sayısında da azalma yaşandı.

Verilere göre, bugün itibariyle cüzdanında 1 milyon dolardan fazla bakiye bulunduran balina hesap sayısı 77.936 oldu.

Adreslerin 5.856’sının cüzdanındaki bakiye miktarı 10 milyon doların üstünde kaydedildi. 72.080 adet adres ise 1 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasında değere sahip olarak bildirildi.

Bununla birlikte, 5 Ocak 2022 tarihiyle karşılaştırıldığında ise BTC milyonerlerinin sayısının 99.092 rakamından %21.34 azaldığını görüyoruz.

BTC cüzdan bakiyelerine dair istatistiksel bilgiler içeren tablo.

Bitcoin Milyoneri Sayısı Eriyor

Bitcoin milyonerlerinin sayısı Ocak ayının başından bu yana önemli ölçüde azaldı, ancak tarihi daha da geriye, Bitcoin’in zirve yaptığı Ekim 2021’e götürürsek, düşüş daha dikkat çekici hale geliyor.

28 Ekim 2021 tarihi baz alındığında, milyoner olan BTC adreslerinin sayısının 116.139 olduğunu görüyoruz. Yani şu anki durumla kıyaslandığında, BTC milyonerlerinin sayısının Ekim ayından bu yana %32.89 düştüğünü anlıyoruz.

Düzenleyici kurumların incelemeleri, dalgalı piyasalar, jeopolitik karışıklıklar ve faiz artışları gibi faktörlerin bir araya gelmesi, Bitcoin’in performansı üzerinde olumsuz bir etki yaşatmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, bazı analistler hala BTC’nin değerinin artmaya devam edeceğine inanıyor; Deutsche Bank Research şirketinde kıdemli bir analist olan Marion Laboure şunları söylemişti:

“BTC söz konusu olduğunda, sınırlı bir arz bulunuyor, BTC’nin %90’ından fazlası halihazırda dolaşımda ve artan taleple birlikte sabit bir arzınız olduğunda, fiyatlar geçen yıl gördüğümüz gibi yükselme eğiliminde gözüküyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu