blank
AnalizEthereum

Bitcoin (BTC) Rekor Kırarken, Ethereum’da (ETH) Son Durum Ne? “Teknik Analiz”

Bitcoin kendi rekorunu kırarken Ethereum'da teknik görünüme baktık.

Bitcoin’de gelen rekorla birlikte, birçok altcoinde hareketlilik gözlendi. En büyük altcoin Ethereum da gün içerisinde önemli bir seviye olan 630$’a kadar yükseldi. Bitcoin şu sıralar 20.000$ üstünde tutunmaya devam ederken Ethereum‘da 620$ seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Peki ETH’de dikkat edilmesi gereken seviyeler neler?

4 saatlik grafiğe baktığımız zaman, ETH‘nin önünde ilk olarak 630$ direnci bulunduğu görülüyor. Özellikle bu seviyenin 2018 yılında da birçok defa destek ve direnç olarak çalıştığı görülürken, günlük olarak bu seviyenin üzerinde kapanış olmasından sonra 670 dolarlara kadar ivmelenme görülebileceği tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fibonacci seviyelerine baktığımızda ise direnç olarak 630, 666, 704 ve 740 dolarlar görülürken, destek olarak ise 580 ve 540 dolarlar önemli seviyeler olarak karşımıza çıkıyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik Fibonacci Düzeltmesi – Kaynak: Tradingview

Bitcoin’de 20.000$ üzerinde oluşabilecek kısmi geri çekilmelerde, Ethereum’da onunla birlikte geri çekilecektir. Bu durumda 602$ ve 585$ seviyeleri takip edilebilir. Daha güçlü geri çekilmelerde ise 540$ seviyelerine kadar düşüşler gözlemlenebilir.

Büyük Resimde Görünen Ne?

Uzun vade baktığımızda ise Ethereum, 2 yılda oluşan ve değeri 550$ olan bir çanağın tamamlanmak üzere olduğunu görüyoruz. Henüz çanak tamamlandı diyemesek de, bu hareketliliğin devamında 630$’ın üstünde tutunursak, devasa bir çanak tamamlanmış olacak. Bu durumda orta-uzun vadede çanak hedefi olarak 1100$’ı takip ediyor olacağız.

Teknik görünüm bu şekilde olsa da, takip edilecek en önemli unsur Bitcoin’in hareketleri olacaktır. Bitcoin’in sert hareketlerden kaçındığı ve 20.000 dolar üzerinde kalıcılık sağladığı durumlarda kısa vadede Ethereum’da 700$ seviyeleri sürpriz olmaz. Bitcoin 20.000$ üstünde konsolide olamazsa bu durumda Ethereum’da da sert düşüşler görülebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu