blank
BitcoinHaberlerXRP

“Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) Davasının Ekmeğini Yiyor!” Hakimiyet %72

XRP Bitcoin'in ekmeğine yağ sürmüşe benziyor.

Bitcoin yeni yıla girmeden önce yatırımcısına, yeni yıl hediyeleri dağıtmaya devam ediyor. Her gün daha yüksek bir zirveye koşan Bitcoin’in piyasa değeri de aynı oranda artıyor.

Şu sırlar Bitcoin’in piyasa değeri, 512 milyar dolar seviyelerinde. Bu fiyatla Bitcoin’in piyasa değeri, kredi kartı devi Visa’yı ve teknoloji devi Samsung’u geride bırakmış durumda. Özellikle son 4 günde piyasa değerini %20 oranında artıran Bitcoin, kısa vadede beklenen 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmak için mücadelesini sürdürüyor.

İlgili Haber  Bitcoin, J.P.Morgan’ı Devirdi! – Şimdi Visa İle Yarışıyor

Toplam kripto piyasasının değeri 727 milyar dolar seviyelerinde olmasına rağmen, %72 seviyelerinde olan Bitcoin hakimiyeti, paranın altcoinlere akmasını engelliyor. Bitcoin’nin fiyatının ve hakimiyetinin neden düşmediğini daha önceki yazılarımızda aktarmıştık.

İlgili Haber  Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Alarm Veriyor! Kimse BTC'sini Satmıyor! Neden Mi?

Bu haberimizde analist Adam Cochran’ın, hafta sonu Bitcoin’in bu kadar hızlı atak yapmasında, XRP’nin rolü ile ilgili görüşlerine yer vereceğiz.

Hakkında çıkan dava haberleri ve bazı borsalardan delist edilmesi sonrası, Bitcoin rallisine eşlik edemeyen 4. büyük kripto para birimi XRP, Bitcoin’i beslemiş olabilir mi?

Cinneamhain Ventures’in ortaklarından Adam Cochran’a göre, XRP’den çıkan para Bitcoin’e aktı. Bu da Bitcoin’in zaten alev almış roketine daha fazla yakıt ekledi. Bu hafta sonu yaşanan ve 28500$’ seviyelerine kadar Bitcoin’i taşıyan rallinin kaynağının XRP tarafından geldiğine inanan analist, özelikle Bitfinex borsasında XRP – USDT – BTC çiftlerinde meydana gelen hacim artışlarının bu tezini desteklediğini düşünüyor.

XRP’ye dava açıldıktan sonra, Bitcoin hakimiyetinde meydana gelen %6.5’luk artışın, XRP’den Bitcoin’e akan para kaynaklı olması muhtemel görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu