BitcoinHaberler

Bitcoin, J.P.Morgan’ı Devirdi! – Şimdi Visa İle Yarışıyor

Bitcoin piyasa değeri Visa’yı geçmek üzere.

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, 480 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaştı. Bu hacimle birlikte BTC, daha önce bahsettiğimiz ünlü ABD bankası J.P.Morgan’ı geçti. Şimdi de ödeme devi Visa ile yarışıyor.

İlgili Haber
Bitcoin, J.P.Morgan İle Yarışıyor! – Bitcoin’in Kazanması An Meselesi

Burun Buruna Giden Yarış

Bir ay önce Nvidia ve Mastercard şirketlerinin piyasa değerini geçip J.P.Morgan ile yarışan BTC, ABD bankasını kısa sürede alt etti. Son zamanlarda yaşanan yükselişlerle piyasa değerinde hızla artış yaşayan BTC, Visa’nın hemen ardında yer alıyor.

Visa Inc. Piyasa Verileri – Kaynak: Tradingview

Tradingview verilerine göre 487 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan ödeme devi Visa Inch, Bitcoin’in  J.P.Morgan’dan sonraki hedefi olarak görülüyor. Kaliforniya merkezli şirket hisseleri, %1.66 artışla 208.70 dolardan değerleniyor. Rekor üstüne rekor kıran ve yeni ATH’ler yapan BTC ise yayın saati itibariyle 25.800 dolar civarından alıcı buluyor.

Bitcoin (BTC) Piyasa Verileri

Bu sene dünya genelindeki pandemiden sonra kripto paralara olan ilginin artması piyasanın bir hayli güçlenmesini sağladı.

Kurumsal şirketlerin Bitcoin alım haberleriyle hızla artışa geçen BTC, ABD geleneksel piyasalarındaki gözde hisselerden daha değerli hâle geldi. Uzmanlar bu sene yaşanan boğanın 2017 boğasından farklı olduğunu savunuyor. Bu sene fırsatı kaybedeceğim düşüncesiyle akın eden yeni yatırımcılardan ziyâde kurumsal şirketin piyasaya el atması daha sağlam bir ortam yaratıyor.

ABD Borsası Piyasa Verileri – Kaynak: Tradingview
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu