BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Şirketi Protego ABD’den Ulusal Banka Lisansı Aldı!

ABD'den pozitif haberler gelmeye devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para kullanımı arttıkça düzenleyicilerden pozitif haberler gelmeye devam ediyor. Bir paranın değerini artıran en önemli husus şüphesiz kullanım alanın genişliğidir. Bugün ABD dolarının değerli olmasındaki en temel neden dünyanın her yerinde geçerli oluşudur.

Düzenleyicilerden Bitcoin ve kripto paralara ilişkin gelen her olumlu haber, bu paralara yeni bir kullanım alanı ve kitle oluşturduğu için değerlenmesine pozitif katkıya sahiptir.

Kripto para saklama kuruluşu Anchorage’ın ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi’nden (OCC) şartlı onay alarak, ABD’nin ilk ulusal dijital varlık bankası olduğunu ve bunun önemini paylaşmıştık.

İlgili Haber
ABD'de Bir İlk! Kripto Varlık Bankası Anchorage, OCC'den Ulusal Banka Lisansı Aldı!

OCC bugün yaptığı duyuruyla ulusal banka olarak faaliyet göstermesi için başka bir kripto şirketine daha şartlı onay verdiğini duyurdu. OCC’den bankacılık lisansı alan Protego dijital varlıklarla ilgilenen kurumsal yatırımcılara bankacılık hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Merkezi Seattle’da bulunan Protego blok zincir üzerine inşa edilmiş ve tamamen yasal düzenlemelere tabii bir banka olmayı planlıyor. OCC’nin verdiği şartlı onay gereği Protego, 18 ay süren bir denetim aşamasından geçecek ve sonucunda şartları sağlarsa tam anlamıyla ulusal bir bankaya dönüşebilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu