BitcoinEthereum

Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Ayı Piyasası “Gerçekten” Bitti mi? Görünüm Ne?

Lider kripto para birimi BTC'yi ve bütün piyasayı esir alan ayı piyasası artık görünümünü bitirdi mi?

Kripto para piyasası son 2 haftada ciddi bir değişim yaşıyor ve bunun etkileri her alanda görülüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa sürede 2022’nin en yüksek seviyesine iğne attı.

Ethereum (ETH) yeniden toparlanıyor ve NFT piyasası bile eski seviyesine döndü. Peki tüm veriler ışığında ayı piyasası gerçekten de bitti mi?

BTC ve ETH İçin Son Durum Ne?

Bitcoin grafiğine haftalık periyotta baktığımız zaman 35.000 dolar seviyelerinin destek olarak kaybedilmediğini ve bu seviyelerden yükseliş yaşandığını görüyoruz.

btc

Mevcut durumda bakıldığında en önemli desteğin artık 45.000 dolar seviyeleri olduğunu biliniyor. Bu seviyenin kaybedilmemesi önümüzdeki günlerde 52.00 dolar seviyelerine kadar bir yükselişi beraberinde getirebilir.

52.000 doların kırılması önümüzdeki süreçte yeni rekorların test edilmesi için son derece önemli. Şu anda yükseliş trendinin başladığı ve BTC’nin düşüş görünümünden kurtulduğunu söylemek mümkün.

BTC için görülen bu durum ilginç bir şekilde ETH için de tam olarak aynı şekilde görülmekte. 2.300 dolar ETH için aslında aynı destek konumunda ve benzer hareketlerin burada yaşandığı gözlerden kaçmıyor.

ETH için mevcut durumda hedefin ilk etapta 4.000 dolar üzeri olduğu görülmekte.

Grafik verilerine bakıldığında her şey istendiği gibi giderse temmuz ayına doğru ETH’nin yeni rekor kırması beklenebilir.

Çünkü Temmuz ayı civarında ETH’nin “Merge” isimli büyük güncellemesinin hayata geçirilmesi planlanıyor. ETH 1.0’den ETH 2.0’ye geçiş tam olarak bu dönemde yaşanacak ve 2020-21 boğasında piyasayı ayakta tutan ETH boğası yine görülebilir.

İlgili Haber
Google'da Rekor Kırdı! Ethereum Merge Nedir?

Bütün bunlar ışığında gerçekten de ayının bittiği ve temmuz ayına kadar boğanın tam olarak hissedilebileceği söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu