AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Visa Haberinden Sonra Roketi Ateşledi! Yatırımcılar Hangi Seviyelere Önem Vermeli?

Bitcoin’de (BTC) son gelişmeler ve teknik analiz…

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin, ödeme devi Visa’nın USDC ile doğrudan alışveriş fırsatı haberi ile 58.000 doların üzerine çıkarak haftaya güzel bir başlangıç yaptı.

İlgili Haber
Visa'dan Önemli Adım! "USDC İle Doğrudan Alışveriş Yapılabilecek"

Hafta sonu WhaleBot Alerts tarafından saptanan Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) hareketleri üzerine gelen yeni USDT basımıyla birlikte haftaya iyi bir başlangıç yapılacağının habercisi oldu. BTC’nin direnç seviyelerine yaklaştıkça azalan işlem hacmi yatırımcıları ne kadar korkutsa da grafiklerde bugünkü artış ile direnç seviyelerinin bir bir kırıldığı görülüyor.

Düşen Trend Kırıldı!

Bir önceki ATH sirkülasyonunda BTC fiyatının 58.352 dolarlık ATH seviyesinden sonra bir haftalık sürede %26’lık bir gerileme yaşadığı ve ardından bu düşüşü kırarak yeni ATH seviyesi olan 61.844 dolara ilerlediği biliniyor.

Bu senaryonun 1 haftalık düşüş ve ardından gelen 2 haftalık yükseliş şeklinde olduğu görülüyor. 13 Mart’ta gerçekleşen son ATH’de ise 12 günlük ve %18’lik bir düşüşün ardından bugün itibariyle kırılan düşüş trendinin henüz dördüncü gününde olduğumuz belirtiliyor. Yani kısacası bu yükselişin ve pozitif gelişmelerin sonucunda kısa vadede yeni bir ATH (en yüksek seviye) beklentisinin arttığı görülüyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bitcoin’de grafik tarafında teknik anlamda yukarıda da bahsettiğimiz 13 Mart’tan bu yana gelen düşüş trendinin hacimli bir şekilde kırıldığı görülüyor. Ancak uygulanan fibonacci düzeltmesine göre ortaya çıkan ve golden pocket olarak nitelendirilen önemli direnç alanı olan 57.482 – 57.848 dolar aralığı fiyata karşı oldukça büyük bir mücadele veriyor.

BTC fiyatının bu direnç alanı üzerinde 4 saatlik mum kapanışı yapması halinde sıradaki hedefinin 60.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesi olması bekleniyor. Ayrıca daha önceki yükseliş trendinden gelen beyaz trend çizgisi, fiyatın 60.000 doları geçmesinin ardından karşısına çıkabilecek ara bir direnç seviyesi olabilir.

Günlükte Trend Göstergesi Üzerine Çıktık!

Daha önceki analiz yazılarımızda da belirtmiş olduğumuz 20 günlük hareketli ortalamayı belirten ve trend açısından önemli olan MA20 (56.494 Dolar) seviyesi bugünkü yükselişlerle geçildi. Bu yükselişlerle yeniden 1 trilyon dolar piyasa değerinin üzerine çıkan BTC, yayın saati itibariyle bugünün en yüksek seviyesinden %1 geride 57.800 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Son olarak alım yapmamış yatırımcılar, 57.848 dolar üzerindeki bir 4 saatlik mum kapanışını bekleyip ya da olası bir gerilemede yine 4 saatlik grafikte bulunan MA100 (56.470 Dolar) seviyesinin biraz üzerinden alım yapabilirler. Ayrıca stop seviyesi olarak da 52.000 dolar altındaki bir gün kapanışını seçebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu