Haberler

Visa’dan Önemli Adım! “USDC İle Doğrudan Alışveriş Yapılabilecek”

Visa kripto para alanında büyümeye devam ediyor.

Kripto para yatırımcıları uzun süre sonra “yeşil” bir pazartesiye uyandı. Bitcoin’in yeniden 57.000$ üzerinde çıkmasıyla Ethereum’un da önemli bir direnç seviyesi olan 1720$ seviyesini kırdığı görüldü.

Günün ilk pozitif haberi Visa’dan geldi. Bildiğiniz üzere Visa, kripto paraların gelecekte sahip olacağı gücü önceden fark eden ve bu alana yatırım yapan ödeme şirketlerinin başında geliyordu.

Visa tarafından bugün yapılan duyuruda, stabilcoin olan USDC’nin Visa ağında kullanımına izin verileceği belirtildi.

Ödeme ve kripto platformu olan Crypto.com ile bu konuda ortaklık ve pilot uygulama başlatan Visa bu seçeneği daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi.

USD Coin (USDC) doğrudan dolara sabitlenmiş 1 USDC = 1 USD olan kripto para birimidir.

ABD’li büyük yatırım şirketlerinin dijital para portföyü oluşturmak için çalışmalara başlamasının Visa’nın USDC’yi ödeme ağına dahil etmesinde etkili olduğu düşünülüyor.

Geçtiğimiz hafta Tesla’nın Bitcoin ile araç satışı yapacağını açıklaması, kripto paraların günlük hayatta kullanımının da önünün açılacağına ilişkin önemli bir adımdı. Kripto para sektörüyle ilgili şirketlerin her talebini karşılamak isteyen Visa bu nedenle ağına daha fazla kripto para dahil etmeye devam ediyor.

Visa’nın kripto birimi başkanı Cuff Sheffield, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişme, bunları tutma ve kullanma talebinin arttığını görüyoruz. Müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep alıyoruz.” dedi.

Visa’nın başlattığı bu pilot uygulama hayata geçtiğinde, Visa kredi kartıyla yapılan kripto para ödemeleri fiat para birime çevrilmeden doğrudan USDC olarak ödenecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu