BitcoinHaberler

“Bitcoin (BTC) Yasaklanmalı” Diyen Milyarder Çark Etti! “Para Kazanmanıza Dayanamıyorum!”

Spetalen Bitcoin konusunda 180 derece dönüş yaptı.

Bitcoin son zamanlardaki performansı ile herkesi şaşırtmaya ve yeni hayranlar kazanmaya devam ederken daha önce “Bitcoin yasaklanmalı” diyen Norveçli milyarder Oystein Stray Spetalen’den haber var.

Norveç gazetesi Dagens Naeringsliv’in (DN) bir raporuna göre Spetalen Bitcoin konusunda 180 derece dönüş yaptı. Rapora göre Spetalen kripto para borsası MiraiEx’e ve Bitcoin’e yatırım yaptı.

Peki Bu Değişikliğin Nedeni Neydi?

Gazetenin raporuna göre Spetalen’ın 180 derece dönüş yapmasını arka planında büyük bir kıskançlık yatıyordu.

Haberde bahsi geçen rapora göre olay şu şekilde gelişti;

Spetalen Mart ayı başlarında katıldığı bir söyleşide Bitcoin’in çok saçma bir para birimi olduğunu ifade etti.

Konuşmasının devamında Bitcoin’in enerji tüketimi nedeniyle yasaklanması gerektiğini ifade eden milyarder AB ülkelerine çağrıda bulundu.

Söyleşiden kısa süre sonra Miraiex borsasının kurucuları ile tanışan Spetalen’ın Bitcoin ile ilgili fikri değişmeye başladı.

Bu süreçte Norveçli bir diğer milyarder Kjell Inge Rokke’nin Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamasıyla Spetalen’ın kıskançlık seviyesi tavan yaptı. Ekonomi gazetesi Finansavisen’e konuşan Spetalen “Rokke’nin para kazandığını görmeye dayanamıyorum.” dedi.

Spetalen Finansavisen’e Bitcoin yatırımı yaptığını da açıkladı.

“Ben değiştim. Miraiex’in kurucuları Thuc ve Oyvind ile Mart ayı başlarında podcast’in kaydedilmesinden sonraki gün tanıştım ve yanıldığımı anladım. Kjell Inge Rokke’nin Bitcoin’e girdiğini okuduğumda hatamın büyüklüğünün farkına vardım. Rokke’nin para kazandığını görmeye dayanamıyorum.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu