BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Yatırımcısı MicroStrategy Kara Listeye Alındı!

Bazı bankalar Bitcoin ile mücadele etmeye devam ediyor.

Bitcoin alımları ile gündemden düşmeyen teknoloji şirketi MicroStrategy, HSBC tarafından “sanal para birimi ürünü” olarak sınıflandırılarak kara listeye alındı.

HSBC’nin hisse senedi satın alma platformlarını kullanan yatırımcılar MicroStrategy’nin hisselerini almak istediklerinde banka tarafından yayınlanan bir notla karşılaştı.

Twitter’dan olaya ilişkin paylaşımda bulunan yatırımcılar HSBC’nin MicroStrategy’nin hisse senetlerini almalarına izin vermediğini belirtti.

Sosyal medyada paylaşılan uyarı notunda  MicroStrategy ticaretinin engellemesine gerekçe olarak “sanal para birimi ürünü” olması gösterildi.

Son dönemde Bitcoin alımlarını sık sık paylaştığımız teknoloji şirketi yatırım dünyasının gözünde Bitcoin ile özdeşleşmiş durumda. Bu özdeşleşmeyi yatırımcılar için risk olarak gören Citybank’ta yakın bir tarihte bu konuda bir not paylaşmış ve MicroStrategy için sat sinyali vermişti.

HSBC’nin hamlesinin de Bitcoin alımları ile ilgili olduğu görülüyor. Bankacılık sisteminin geleceğini tehdit eden Bitcoin bankalar tarafından dışlanmaya devam edilse de yatırımcılar bu hamlenin serbest piyasa kurallarını ihlal ettiğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu