Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Yeniden 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Bitcoin (BTC) Yeniden 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 28 Şubat tarihinde 43.000 dolara kadar geriledi. Mart 2020 döneminden beri görülen en sert düşüşü yaşayan BTC, bazı analistlerin yorumlarının aksine çok hızlı toparlandı.

Mart ayının ilk haftası itibarıyla konsolidasyon yaşayan ancak ikinci haftada yükselişe geçen BTC, eski seviyesine ulaştı.

Bitcoin, 54.000 Dolara Ulaştı

BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 54.000 doların üzerinden işlem görüyor. Bu da lider kripto para biriminin toplam piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine kadar taşıdı.

Son 24 saat içerisinde %7,8 yükseliş elde eden BTC’nin bu yükselişinin sebebi ise ABD olarak görülüyor.

Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs teşvik paketi, senato onayından da geçti. ABD tarihinin en büyük ekonomik teşvik paketlerinden birisinin onaylanması, tahmin edilebileceği gibi ABD için işleri zorlaştırıyor.

ABD dolarına ve direkt olarak ABD’ye olan güvenin azalması da Bitcoin, altın ve gümüş gibi değer tasarruf araçlarına ilgiyi arttırdı.

İlgili Haber
ABD'nin Teşvik Paketi Bitcoin'i Uçurur Mu?

ONS altın fiyatı da önceki kapanışa göre yükselişle açılarak aslında tam olarak bu durumu doğrulamakta. Tabii ki 11 trilyon dolarlık altın piyasasının %0,71 yükselişine karşı Bitcoin’in %7 yükselmesi, oldukça normal gözüküyor..

Bitcoin için bu yükselişin devamında kritik direnç ise 58.400 dolar olacaktır. Tüm zamanların rekorunun kırılması ise BTC için 60.000 doların üzerine çıkılmasını sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları