AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000$’a Düşebilir Mi? Zirveye Geldiğimizi Nasıl Anlarız?

Twiter fenomeni Willy Woo'nun tahminlerini aktardık.

Bitcoin’deki kısa vadeli beklentiler ve teknik görünümle ile ilgili birçok haber paylaştık. 2021 yılı beklentileri sadece Bitcoin için değil bir çok kripto para için çok iyimser. Son dönemde analiz şirketleri tarafından paylaşılan teknik veriler de bu beklentileri destekler nitelikte.

Ancak unutulmaması gerek husus, beklenti ne kadar yüksek olursa olsun, bir şey devamlı yükselmeyeceği gibi devamlı da düşmez. Mutlaka ara dönemlerde kar realizasyonları ve sert dalgalanmalar göreceğiz. Ancak bu dalgalanma ve düzeltmelerde destek noktalarını tespit etmek de önemli. Bu konuda iddialı olan Willy Woo, yeni bir Tweet atarak, Bitcoin’deki kısa vade beklentilerini paylaştı.

200 binden fazla takipçisi bulunan Twiter fenomeni Wiily Woo’ya göre, Bitcoin bir daha 20.000$’ı görmeyecek. Bu konuda 3 Ocak tarihinde de benzer bir twit atan Woo, bu iddiasını sürdürüyor. Woo’ya göre, 25.000$’daki destek her gün 500$ yükseliyor ve 30.000$’da çok iyi bir destek var.

Woo’nun Bitcoin’deki fiyat hareketleri ve piyasaya yeni giren sermaye akışlarına göre yaptığı analize göre, mevcut yapıda Bitcoin’in zirve noktasından geri çekileceği maximum düzeltme bölgesi, %30’u geçmeyecek. Buna göre, örneğin 50.000$ seviyelerinden gelecek sert düzeltme bizi maximum 35000$ seviyelerine kadar geri atacak.

Son paylaşımlarında Bitcoin arzına ilişkin glassnode verilerine de atıf yapan Woo, şunları aktardı:

“Grafikteki kırmızı mumlar, Bitcoin’in hala soğuk cüzdanlara doğru aktığını ve uzun vadeli Bitcoin tutucularına doğru kaydığını gösteriyor. Tarihsel olarak zirve noktalarına çıkmadan önce yeşil mumlar görmemiz gerekiyor.”

Kaynak: Glassnode

12 ay daha Bitcoin boğasının devam edeceğini ifade eden Woo; “bu süre zarfında Bitcoin 240.000 dolara kadar yükselebilir. Bakıldığı zaman bunun olmaması için hiçbir neden yok” şeklinde konuştu.

Öte yandan Woo, “güvenilir ve sığınılacak liman dengesinde değişime neden olabilecek Bitcoin, altını geçebilir ve daha çok yatırımcı Bitcoin’i “güvenilir liman” görüp gelecek 12 ay içerisinde yatırım yapabilir” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu