Bitcoin

Bitcoin Bu Ay 12.500 Dolara Yükselebilir, Kritik Beklenti Ne?

Bitcoin fiyatında beklentiler bu ay 12.500 dolara kadar yükselebilmesinden yana.

Kripto para pazarında son günlerde yatırımcılar beklediklerinden daha fazlasını almak isterken, bir grup kripto para analisti ise gelecek aylarda neler olacağını hesaplamaya çalışıyor. Bir grup yatırımcı mevcut 10.100 dolardan hemen anında satış yaparken, bir grup ise yeni yatırım yapmıştı. Bitcoin satın alan ve 10.100 dolar seviyesinden yatırım yapan kripto para birimi sahibi yatırımcılar bugün pişmanlık duyarken, piyasada dolaşan iddia ise Şubat 2020 sonuna kadar Bitcoin’in 12.400 dolar seviyesine kadar yükselebileceğine ve bu yükselişin tüm kripto para piyasasında büyük bir talep ve ilgi ile karşılanacağından yana.

Yapılan araştırmalarda son birkaç ay içerisinde kripto para yatırımcısı sayısının giderek daha fazla arttığı ve yapılan araştırmalarda 0.1 BTC ve daha fazla BTC’ye sahip olan kripto para yatırımcı insan sayısının büyük oranda artış gösterdiğine değinildi.

Glassnode isimli şirket tarafından yapılan yeni bir çalışmaya bakılacak olursa 0.1 BTC ve daha fazlasına sahip olan BTC cüzdanlarının sayısı arttı ve artmaya da devam edecek gibi bir tablo çiziliyor. Bu artış yeni yatırımcıların piyasaya girdiği anlamına gelirken, özellikle yeni yatırım yapan BTC yatırımcılarının daha fazla yatırım yapacak olduğu anlamına gelebileceği belirtiliyor.

12.500 dolar büyük bir ilgiyle karşılanır

Eğer 2020 yılının ilk 2 ay içerisinde beklendiği gibi 12.500 dolar seviyesi görülürse Bitcoin’de beklentiler daha fazla artacak ve daha fazla kripto para birimi sahibi BTC yatırımcısı ortaya çıkacak.

Bu ay sonuna kadar tarafsız analistlere göre Bitcoin giderek artan yoğun ilgi ve son yükselişin hemen ardından 12.500 dolar seviyesine kadar yükselişe işaret ediyor olabilir.

Ancak analistler yükselişin mart ortası ve sonuna kadar sürebileceğini ifade ediyor. Çünkü halving tarihinin yaklaşması ile beraber kâr satışları sebebiyle ciddi düşüşlerin görülebileceğini düşünülüyor ve şu an halving öncesi fiyatlanmanın son evresinde olunduğu tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu