binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin CashBitcoin Cash İle "Whopper Menü" Alma Dönemi Başlıyor!

Bitcoin Cash İle “Whopper Menü” Alma Dönemi Başlıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paraların kullanım alanı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu durumu kanıtlayacak son haber Slovenya’dan geldi. Burger King ödeme seçeneklerine kripto paraları da ekledi. GoCrypto ödeme sağlayıcısına katılan ünlü fast food zinciri, bakalım başka hangi ülkelerde Bitcoin Cash ödemelerine imkan verecek?

Şimdilik Hırvatistan, İsviçre ve Slovenya’ya çalışan GoCrypto, birçok işletmenin Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Euro Token (SREUR) ve GoC ödemesi kabul etmesine aracı oluyor.

Roger Ver’in Twitter üzerinden paylaştığı bir videoda BCH ödemelerinin nasıl yapıldığı uygulamalı olarak gösteriliyor.

Giderek daha fazla markanın, POS cihazları sayesinde kripto para ödemesi yapmasına olanak sağlayan birçok ödeme hizmetiyle iş birliği yapılıyor. Söz konusu ödemelerin mantığı aslında çok basit. Anlık olarak kripto para birimlerini yerel para birimine dönüştürüyorlar. Burger King’deki ödeme mantığı da aynen bu şekilde işliyor. Ödemelerdeki hız ve kolaylığın kripto para kullanımını teşvik etmesi bekleniyor.

Slovenya İlk Örnek Değil

Aslında kripto paralarla ödeme denemeleri ilk olarak 2016’da Hollanda’daki restoranlarda başlamıştı. Eylül 2019’da da Burger King, Almanya’da Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini duyurmuş ancak daha sonra şirket artık BTC kabul etmeyeceğini duyurmuştu. Yine 2018 yılında dev fast food zinciri McDonald’s 50. yılına özel  MacCoin’i piyasaya sürmüş ve birçok şubesinde de bu global gıda destekli coini kullanıma sunmuştu. Söz konusu elektronik token’ler 50 ülkede ve yaklaşık 14,000 restoranda kullanıldı. Ancak McDonald’s o zamandan beri gerçek bir Blockchain bazlı kripto para çıkarma hamlesinde bulunmuş değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail