Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Cüzdanlarındaki Hareketlilik Son Yılların Rekor Seviyelerinde!

Bitcoin Cüzdanlarındaki Hareketlilik Son Yılların Rekor Seviyelerinde!

Takip et

Bitcoin fiyatı korona virüsün de etkisiyle geçtiğimiz aylarda 3800 dolar seviyelerine kadar gerileyerek yatırımcılarının güvenini bir hayli kaybetmişti. Ancak ciddi anlamda toparlanma yaşayan BTC fiyatı 10.000 dolar seviyelerine kadar yükselerek tüm dünyada tekrar güven tazeledi. Hatta bu dönem içerisinde bakıldığı zaman dip fiyat yapıp oradan toparlanma yaşayan tek ürün Bitcoin oldu denebilir.

Coin Metrics sitesinin verileri ise başka bir detayı gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmaya göre sene başında ortalama 640 bin olan aktif Bitcoin cüzdan sayısı bugünlerde 950 bin seviyelerine kadar yükselmiş durumda. Böylesi bir hareketlilik en son 2018’in Ocak ayında görülmüştü.

Hesaplama Bitcoin gönderen veya alan adresler arasında yapılıyor. Yani borsalarda işlem yapan ya da BTC transferi yapan bütün cüzdanlar bu sayının içerisinde kendine yer buluyor.

Bu Durum Ne Anlama Gelebilir?

  • Birinci ve en kuvvetli sebep Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde ciddi anlamda yükselmiş olması. Şüphesiz kripto para piyasasına yeni yatırım yapan birçok kişi bu oranın yükselmesinde büyük bir yol oynadı.
  • Halving dönemi öncesi cüzdanlarında BTC tutan ve uzun süredir bozdurmayan birçok madenci maliyetleri karşılamak için Bitcoin satma yoluna gitmiş olabilir.
    Geçtiğimiz sene 14.000 dolar seviyelerinin görüldüğü zaman da bu oran bir hayli yükselmiş ancak şu anki seviye kadar yüksek olmamıştı. Bu sebeple Bitcoin madencilerinin ciddi anlamda BTC sattığı düşüncesi de doğrulanır durumda.
  • Böyle bir veri kesin olmasa da BTC/USD paritesi değil de BTC/ALTCOIN paritesinde bu satış işlemlerin daha fazla yapıldığı veya yapılacağı tahmin ediliyor. Zira Bitcoin’in bu kadar yükselmesine karşın altcoinlerde hala bir tepki yok. Son zamanlarda çoğu altcoin dolar bazında değer kaybetse de BTC karşısında değersizleşti. Bu sebeple özellikle halving döneminden sonra altcoinlerde de hareketlilik bekleniyor.
İlgili Haber
Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir? Daha Önce Fiyatı Nasıl Etkiledi? Şimdi Nasıl Etkiler?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları