binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Değerleri Neden Düşüşte?

Bitcoin Değerleri Neden Düşüşte?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en hızlı yükselen kripto parası Bitcoin’in değerleri her geçen gün biraz daha düşüyor. Peki ama bunun sebebi nedir? Dünya genelinde ekonomi alanında coin sistemleri gündemi çok ciddi anlamda meşgul ediyor demek yanlış olmaz. Bitcoin, an itibari ile 8700 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Aslında en yüksek rekoru 20.000 Dolar olmuştu. Ancak zaman içerisinde değerinde ciddi bir düşüş meydana geldi. Hala da yavaş yavaş değerinde küçülmeler söz konusu. Ancak yatırımcıların birçoğu buna anlam veremiyor. Bitcoin değerleri neden bu kadar dalgalı hareket etmeye başladı?

Devlet Tarafından Alınan Hukuki Engelleme Kararları

Ülkelerin önemli bir kısmı, aldıkları resmi kararlar ile birlikte Bitcoin sistemini kısa süre içerisinde engelledi. Bazı büyük markalar bu sistem ile ödeme anlaşması yapsa da ülke ekonomileri için tehlike öngörülmeye başlandı. Özellikle Japonya’nın aldığı önlemlerden sonra maddi değerinde ciddi bir düşüş meydana geldi demek yanlış olmaz.

Yüksek Mercilerden Gelen Olumsuz Açıklamalar

Bugün ekonomistlerin çok önemli bir kısmı, Bitcoin para birimi ile alakalı olarak olumsuz yorumlar yapıyor. Bu olumsuz yorumlar da ülkelerin para birimine karşı yaklaşımını biraz daha değiştiriyor. Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, bu anlamda bir açıklama yaptı. Bitcoin sisteminin riskli olduğunu ve gerçek bir para birimi olmadığını açıkladı. Dünyanın en önemli ekonomistleri de hemen hemen buna benzer yorumlar yürüttü.

Bitcoin Altyapı Sorunları

Bitcoin sisteminin kurucularından olan ve Bitcoin Cash sisteminin yaratıcısı Roger Ver, kendi ayağına sıkmıştı. CNBC-E kanalında katıldığı bir programda para sisteminin altyapı sorunlarına değindi. Sorunların başında Bitcoin transfer işlemlerinin yavaş olması vardı.Bunun ardından ise maddi değerler adeta çakıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail