BitcoinHaberler

Bitcoin Değişim Ofisi Moskova’da Açıldı

Rus hükümeti kripto paralar ile ilgili net olarak bir düzenleme getirmedi. Ancak bu konuda çalışmalarının da devam ettiğini belirtiyor. Basına da sık sık yansıyan bu durum sonrasında en son haber olarak Bitcoin değişim ofisi açılacağı belirtildi.

Bitcoin Değişim Ofisi Kursky Vokzal Yakınlarında Açılacak

Kursky Vokzal Moskova’yı yer altından saran ana tren istasyonu olarak biliniyor. Buranın yakınında artık bir tane Bitcoin değişim ofisi görmemiz de mümkün. Rus medyasında çıkan bir bilgi olması sebebiyle haberin aslının doğru olduğunu görebiliyoruz.

Bu ofis, dünya genelinde yapılan yenilikler ve değişimler içinde kripto para dünyası için bir ilk olacak. Bu ilkin Moskova’da olması da üzerinde dikkat toplamaya yeterli bir sebep oldu.

Maliye Bakanlığı tarafından ICO ve kripto para madencilik düzenlemelerini içine alan bir yasa tasarısı sunuldu. Çünkü Rusya sınırları içinde henüz kripto para düşüncesi yasal değil.

Maliye Bakanlığı borsalardaki faaliyetlerin devam etmesini tutarken, Rusya Merkez Bankası tam tersini savunuyor. Bu konuda ülkede ikiye bölünmüşlük olduğunu söylemek hiç de güç değil.

Genel Bir Açıklama Yapıldı

Hem ofis haberinin gelmesi hem de ülkedeki ikiye bölünmüşlük durumunun göz önüne alınması sonucu Moskova’da bir hukuk bürosu bulunan Vladimir Yurasov şöyle bir açıklamada bulundu:

“Rusya’da dahil olmak üzere demokratik toplumlarda birşey yasaklanmamışsa, bu yasal olmalıdır. Yasalarda Bitcoin kullanımını yasaklayan herhangi bir madde bulunmuyor. Bitcoin alım satımı medeni hukuku ihlal etmiyor bu yüzden cezai bir suç söz konusu değilse bu faaliyetler yasal olarak değerlendirilebilir”

 

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı