BitcoinHaberler

Bitcoin Destekçisi Senatör Lummis’in Kaç Bitcoin’i Var?

ABD'li senatörlerin Bitcoin yatırımları devam ediyor.

Bitcoin ve kripto para birimlerine verdiği destek ile bilinen Cumhuriyetçi senatör Cynthia Lummis’in Bitcoin’e 50.001-100.000 dolar arasında yatırım yaptığı ortaya çıktı.

2012’de kabul edilen STOK yasasına göre belli bir miktar üzerinde geliri olan senatörlerin yaptığı finansal işlemleri 45 gün içerisinde açıklaması gerekiyor.

Senatör Lummis, son yaptığı bildirimde en son 16 Ağustos’ta River Financial platformu aracılığıyla en az 50.001 dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıkladı.

Lummis’in ofisindeki bir sözcü, 45 günlük yasal süre geçtikten sonra yapılan gecikmeli bildirimde “dosyalama hatasının “olduğunu belirterek devam etti:

Gecikmeyi fark ettiğimizde, düzeltmek için Etik kurulla birlikte çalıştık. Dürüst bir hataydı ve sorun cezasız bir şekilde çözüldü.

Haziran sonunda yaptığı bir röportajda; ilk kez Bitcoin kelimesini 2013 yılında kızı ve damadından duyduktan sonra kripto sektörünün en koyu destekleyicilerinden biri haline gelen Lummis, ilk Bitcoin alımını 330 dolar seviyelerinden yaptığını ve 5 Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi.

Senatör Lummis, daha önce de Bitcoin bildirimi incelemesi yaşamıştı. Zira Lummis Nisan ayında yaptığı bildirimine Bitcoin’i dahil etmemiş daha sonra 100.000-250.000 dolar arasında Bitcoin’e sahip olduğunu söyleyerek bildirimini değiştirmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu