BitcoinHaberler

Bitcoin Dolandırıcıları Ünlü Youtuber’ın Kanalını Ele Geçirdi

Dolandırıcılar bu kez ünlü Hint Youtuber'ın kanalını hedef aldı

Yaklaşık 7 milyon takipçiye sahip ünlü Hint Youtuber Ajeu Nagar, Bitcoin dolandırıcılarının son kurbanı oldu. Nagar’ın video oyunları oynadığı “Carryislive” isimli ikinci kanalı hackerlar tarafından ele geçirildi.

Hediye Bitcoin dağıtılacağı yalanıyla mağdurları ağına çeken dolandırıcılar, ünlü youtube kanalında 2 adet video yayınladı. Videolarda Bitcoin adreslerini veren dolandırıcılar, mağdurların gönderdikleri Bitcoinleri ikiye katlayarak iade edilecekleri vaat ettiler. Mağdurların güvenini kazanmak isteyen dolandırıcılar, videolardan birinde hediyelerin SpaceX ve Tesla kurucusu Elon Musk tarafından verileceği söyledi.

Bu olay Youtube üzerinden ünlü isimlerin kanalları hacklenerek yapılmaya çalışılan dolandırıcıkların ilki değil, görünen o ki sonuncuda olmayacak. Benzer yöntemlerle Elon Musk’a ait olduğu iddia edilen kanallar aracılığıyla 150.000 dolar değerinde Bitcoin dolandırıcılığı yapıldığı biliniyor.

Youtube, bu ve benzer dolandırıcılık olaylarından dolayı sorumlu olmadığını her defasından savunuyor. Ancak bu olaylara ilişkin herhangi bir önlem almaması bir çok kullanıcının tepkisini çekiyor.

Olaya ilişkin Twitter’dan açıklama yapan ünlü Youtuber kanalını geri aldığını ve olaya ilişkin bilgisi olmadığını paylaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu