AltcoinBitcoinHaberler

Bitcoin Düşerken Bu Altcoinler Kazandırdı!

Yoğun bir haftayı geride bıraktık.

Bitcoin’de gözler haftalık kapanışa çevrilmişken fiyat 46- 47.000$ seviyesinde kalmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ayı Tuzağına Dikkat! Yükseliş Devam Edecek Mi?

ABD’den gelen yoğun bir veri haftasını geride bırakan yatırımcılar volatil bir haftaya veda ediyor.

Son günlerde yaşanan korelasyon göz önüne alındığında ABD piyasalarının haftaya nasıl başlayacağı kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip edilecek.

Bitcoin’de haftalık bazda %6.5’luk bir kayıpla haftayı kapatmaya hazırlansak da, bazı altcoinler yatırımcısına kazandırmayı başardı.

En Çok Kazandıranlar

Coinmarketcap verilerine göre ilk 100 kripto para arasında olup son 7 günlük değişim itibariyle yatırımcısına kazandıran altcoinler şunlar:

En Çok Kaybettirenler

Coinmarketcap verilerine göre ilk 100 kripto para arasında olup son 7 günlük değişim itibariyle yatırımcısına en çok kaybettiren altcoinler şunlar:

Korkuyu Satın Alanlar Yine Kazanacak Mı?

Geçtiğimiz hafta FED toplantısının da oluşturduğu bir korku atmosferi vardı. Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, korku ve açgözlülük endeksi geçtiğimiz hafta 100 üzerinden 27  puan olarak hesaplandı.

Tarihsel olarak baktığımızda, herkesin korktuğu dönemde bu korkuyu satın alanlar kazançlı çıktı. Aylık, haftalık ve günlük bazda korkunun hakim olduğu bir ortamda korkuyu satın alanlar yine kazanacak mı takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu