AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Ayı Tuzağına Dikkat! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de yükseliş devam edecek mi?

Kısa vadede bir türlü düşüş trendinden çıkamayan Bitcoin’de haftalık kapanış bekleniyor.

Bitcoin’deki düşüş trendi pek çok altcoinde güzel alım fırsatları doğursa da, marketin yönüne ilişkin belirsizlik risk iştahını düşürüyor.

Zirvesinin %30 aşağısında işlem görmeye devam eden Bitcoin’in düşen bir kanal içerisinde hareket ettiğini gözlemliyoruz.

Şu sıralar, kanal alt bandımız 44.000$ seviyelerini üst bandımız ise 48.000$ seviyelerini işaret ediyor.

4 saatlik grafikte baktığımızda, her ne kadar fiyat düşen kanal içerisinde yer alsa da RSİ’da yükselen kanal içerisinde olduğumuzu görüyoruz. Bu pozitif uyumsuzluk, pazartesi sendromundan sonraki günlere ilişkin yükseliş beklentilerini kuvvetlendiriyor.

Benzer uyumsuzlukların, 69.000$ ATH’si öncesi fiyat 40.000$ seviyesindeyken de yaşandığını gözlemledik. Buda yeni ATH öncesi son diplerde miyiz? sorusunu gündeme getiriyor.

Kısa vadede sıkışan fiyat yönünü bulmaya çalışırken, gözler haftalık kapanışa çevrildi. Daha önce öneminden bahsettiğimiz haftalık ma20 ve ma50 seviyelerinin arasında hareket etmeye devam ediyoruz.

Haftalıkta oluşan doji mumu sonrası yeniden düşmemiz, teknik olarak pek iç açıcı görünmüyor. Bunun küresel piyasalar ve FED kaynaklı olduğunu düşündüğümüzde, ayı tuzağı olmasını umuyoruz.

Haftalık kapanışın 47677$ üzerinde olması kısa vadede yeniden 50.000$’ın üzerine çıkmamıza yardımcı olacaktır. Bu seviye altı bir kapanış, yükseliş öncesi son bir dump görmemize neden olabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu