Bitcoin

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff, BTC Fiyatının Yükselmesi İçin Gerekenleri Açıkladı!

Bitcoin karşıtı açıklamalarıyla tanınan Peter Schiff, BTC fiyatının yükselmesi için gerekenleri açıkladı ve sert bir uyarıda bulundu.

Sıkı bir Bitcoin düşmanı olmasıyla tanınan Peter Schiff, dünyanın en büyük kripto parası ile ilgili yine alışılagelmişin dışında yorumlarda bulundu.

Schiff Yine BTC’yi Eleştirdi

BTC fiyatının bugün kısmi olarak artış göstermesini değerlendiren Schiff, bu kez de kripto para borsası Coinbase’in hisse senedi fiyatının düşüşüyle BTC’yi bağdaştırdı:

“Bitcoin fiyatı her ne kadar bugün küçük bir yükseliş gösterse de Coinbase hisseleri bugün yaşadığı %4.5’lik kayıp ile dip yapmaya devam ediyor. Coinbase hisseleri böylelikle geçtiğimiz yıl yaptığı zirvesinden %65 değer kaybetmiş oldu. Bu durum kripto paralar için kötü haber niteliği taşıyor. Peki boğalar BTC fiyatının çökmesini daha ne kadar engelleyebilecek?”

İşte Peter Schiff’e Göre Bitcoin Fiyatını Yükseltebilecek Senaryo

Peter Schiff, buna ek olarak BTC fiyatının nasıl bir finans ortamında yükselişe geçebileceğine dair de yorum yaptı:

“Bitcoin fiyatının yükselmesi için NASDAQ’ın yükselmesi ve altın fiyatının düşmesi gerekiyor. Bütün bunların yaşanması için ise Fed’in ekonomiye zarar vermeden enflasyonu %2 seviyesine çekmesi lazım. Enflasyonun bu aşamaya gelmesi için ise minimal faiz oranı yükselişleri ve hükümet harcamalarında büyük kısıtlamalar gerekiyor. Peki bu senaryoda kim BTC sahibi olmak ister ki?”

“BTC Yatırımcıları Sıradaki Kurban Olabilir”

Peter Schiff, sözlerini bir uyarıda bulunarak tamamladı:

“Fark etmediyseniz diye söylüyorum, meme hisse senetlerinde büyük düşüş yaşanıyor. GameStop hisseleri bugün %15 düşüş gösterdi ve 79 dolardan işlem görüyor. Bu, geçen senenin zirve fiyatına göre %83’lük bir iniş anlamına geliyor. AMC ise bugün %5.5 değer kaybetti ve 2021’deki zirvesine oranla %80 daha düşük bir bölgeden işlem görüyor. BTC yatırımcıları dikkat etsin, sıradaki kurban siz olabilirsiniz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu