Bitcoin

Bitcoin Düşüşleri Ne Zaman Duracak?

Bitcoin fiyatındaki düşüşler ne zaman sona erecek?

Kripto para birimi pazarında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün 100 dolardan fazla değer kaybına maruz kalan Bitcoin yatırımcıları gün içerisinde düşen fiyatların ne zaman tekrar toparlanacak olduğundan öte ne zamana kadar bu düşüşlerin devam edebileceği konusunda soru işaretlerine yanıt aradılar.

Bitcoin fiyatının düşebileceği tahmin ediliyordu ancak birçok analist bu dönemde 6.000 dolar konusunun çok önemli olduğunu, eğer ki yatırımcıların piyasadan çekilmeye devam ederler ise büyük düşüşler ile karşı karşıya kalabileceklerini açıkladı.

Dip seviye olarak 6450 dolar seviyesi gösterilirken eğer bu seviyenin altına düşülürse fiyatta ciddi gerilemelerin olabileceği ve 5800 dolar seviyelerinin görülebilecek olduğu ifade ediliyor.

Bu dönemde riskli seviyelerden bir nebze olsun güvenli seviyeye çıkılmasını sağlayan en önemli olayın birkaç gün içerisinde 7100 dolar seviyesinin üzerine çıkılmak olduğu açıklanıyor. Eğer günlük kapanışlarda BTC birkaç gün içerisinde 7100 doların üzerine çıkarsa yükseliş sinyalleri gelebilir. Ancak bu seviyelerde kalınan her dakika satış baskısını biraz daha arttırıyor.

Bunun yanı sıra düşüş trendini yükseliş yönüne çevirecek ve boğa mevsimini getirecek en önemli seviyenin ise 9000 dolar olduğu uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Bu dönemde BTC’nin yükselecek veya düşecek olduğu kesin olarak bilinemezken 6450 dolar desteği ve 7150 ve 7350 dolar direnci belirleyici seviyeler olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu