BitcoinHaberler

Bitcoin Düşüşten Sonra Yükselişte

Bitcoin Düşüşten Sonra Yükselişte. Uzun süre sabit kalan Bitcoin, diğer kripto para birimleriyle birlikte yükselme yaşadı.

Bitcoin Düşüşten Sonra Yükselişte. Uzun süre sabit kalan Bitcoin, diğer kripto para birimleriyle birlikte yükselme yaşadı. Bu ani yükseliş, Bitcoin alanlar, satanlar ve değişimini takip edenler için iyi bir haber niteliği taşıyor. Bu artış için kesin bir sebep belirtilmemesine rağmen bazı kesimler bu yükselişin sebebini büyük bir alış hacmi olabileceğine bağlıyor.

Uzmanlar Yükselişe Ne Diyor?

Bazı uzmanlara göre, Bitcoin yatırımcıları, Mayıs 2020’de gerçekleşeceği söylenen “yarıya düşme” (halving) olayı sebebiyle, gelecekte Bitcoinin daha fazla kazanç elde edeceğini düşünüyor. Bitcoin madencileri her 210.000 blokta belirli bir oranda Bitcoin ödülü alıyor. Halving olayından sonra bu ödül blok zincirine 210.000 blok eklendiğinde yarıya indiriliyor. Bu bağlamda her yeni üretlen Bitcoin miktarı da yarıya indiriliyor ve Bitcoin arzı yarı yarıya azalıyor. Bu çalışmanın amacı ise Bitcoin arzını kontrol altına almak.

Tarihsel analizlere bakıldığında Bitcoin’in değerinin yarıyı takip eden aylarda yükseldiği görülüyor. 2012 Kasım ayında Bitcoin’in değerinin %82 oranında arttığı, Temmuz 2016’da ise bir yılda üç katına çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin şimdiye kadar en hızlı yükselen varlık haline gelirken, 9 yılda yüzde 20.000.000 arttığı açıklanıyor.

“The Bitcoin Standard”ın yazarı Dr. Sairdean Ammous, Bitcoin’in internetin küresel para birimi olacağı hakkında görüş belirterek, Bitcoinin yeni oluşundan dolayı piyasadaki diğer finansal kaynaklarla ve para birimleriyle karşılaştırılamayacağını belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu