AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 7.450 Dolarda İşlem Görüyor – Analistler Ne Diyor?

Bitcoin fiyatı 7.400 dolara kadar geriledi.

Bitcoin fiyatında 7.500 dolar seviyesine kadar aniden düşüş yaşanması yatırımcıları şaşkına çevirdi. 700 dolar sadece birkaç dakika içerisinde Bitcoin fiyatından silinirken, kripto para yatırımcıları da neye uğradıklarını şaşırdılar. Fiyatın aniden düşmesi ise stop-loss emirleri devreye girmiş oldu ve düşüşün etkileri iyice büyüdü.

Bitcoin fiyatında 7.000 dolarlı fiyat seviyeleri yatırımcıları endişeye sürüklüyor ve çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı bu olaylardan dolayı piyasaya güvenemedikleri ve bu sebeple de yeni yatırımlar yapamadıkları, ellerindeki kripto para yatırımlarını da zarar sebebiyle satamadıklarını belirtiyorlar.

Bu Seviyede Bitcoin Çok Kalacak Mı?

9000 doların altına düşmesinden sonra hala düşüş trendi devam eden Bitcoin’de korkulan oldu ve 7000’li fiyat seviyeleri görülmüş oldu. Analistler bu destek seviyesinde fazla kalınması durumunda birkaç gün içerisinde BTC’nin daha fazla düşebileceğini öngörüyorlar. BTC’nin ciddi düşüşlerden kurtulacak güvenli bölgeye gelmesi için en az 7800 dolar seviyesine gelmesi gerekiyor. Daha önce paylaştığımız yazıda 7450 dolar seviyelerinin çok önemli bir destek seviyesi olduğunu ve altına düşülmesi durumunda neler olabileceğini kaleme almıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de Deprem! Çok Önemli Destek Seviyesine Geriledi!

Öte yandan yatırımcılar kanadında sosyal medya da konuşulanlara bakıldığı zaman, 7.500 dolar fiyata gerileyen Bitcoin, yatırımcılara zor zamanlar yaşatmaya başladı bile. Bu sebeple de çok fazla sayıda insan kripto para birimi sahibi olmak için bu dönemin iyi bir dönem olmadığını ve fiyatın daha çok düşebileceğini düşünüyor.

Ancak genel görüş sene sonuna doğru özellikle Kasım ayı içerisinde hacimdeki sıkışıklığın gideceği ve BTC’nin yükseliş yönlü hareket sergileyeceği yönünde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu