binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Ekonomisti, BTC Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahminini Açıkladı

Bitcoin Ekonomisti, BTC Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahminini Açıkladı

Ekonomist Timothy Peterson, yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatı için yıl sonu tahminini takipçileriyle paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ekonomist Timothy Peterson yakın zamanda yaptığı bir analizde, Bitcoin’in zorluk derecesindeki büyüme oranının BTC fiyatında yıl sonuna kadar 100.000 dolara kadar potansiyel bir artışa işaret ettiğini öne sürdü.

Blockchain üzerinde yeni bir blok çıkarmanın ne kadar zor olduğunun bir ölçüsü olan Bitcoin’in zorluk derecesi, blokların yaklaşık her 10 dakikada bir eklenmesini sağlamak için her iki haftada bir ayarlanıyor. Bu ölçüm daha fazla madenci ve hesaplama gücü ile artarken madenciler ayrıldığında azalıyor. Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısı ve otomatik, şeffaf zorluk ayarlamaları, herhangi bir varlığın onu manipüle etmesini engelliyor.

Peterson’a göre Bitcoin’in zorluğu fiyatıyla yakından ilişkili. Zorluk arttıkça, çıkarılan Bitcoin başına enerji maliyeti de artıyor ve madencileri elektrik ve donanım masraflarını potansiyel ödüllere karşı dengelemeye itiyor. Yüksek Bitcoin fiyatları bu maliyetleri makul kılarak zorluk derecesi artsa bile madenciliği kârlı kılıyor. Tersine, bir fiyat düşüşü bazı madencileri çıkmaya zorlayarak hesaplama gücünü ve zorluğu azaltabilir.

İlgili Haber  Apple Etkinliğinden Sıcak Gelişmeler Gelmeye Devam Ediyor: Yeni İşbirliği Bu Altcoinin Fiyatında Yüksek Volaliteye Sebep Oldu

Peterson’a göre Bitcoin fiyatı ve zorluğu arasında bir geri bildirim döngüsü var. Daha yüksek fiyatlar daha fazla madenciyi çekerek zorluğu artırır ve bu da daha yüksek fiyatları destekleyebilir. Tersine, daha yüksek zorluk ve ilgili maliyetler madencileri verimliliği artırmaya yönlendirir ve ağ güçlendikçe daha yüksek fiyatları destekler. Piyasa, enerji maliyetlerinin Bitcoin’in fiyatı ile dengelendiği bir denge için çabalar.

Bu dinamikler ve mevcut trendler göz önüne alındığında Peterson, Bitcoin fiyatı için makul bir yıl sonu aralığının 60.000 ila 90.000 dolar olacağını tahmin ediyor. Yüksek zorluk seviyesi, daha yüksek fiyatları destekleyen sağlam bir ağ güvenliğine işaret ederken, enerji maliyetleri de bir taban fiyat sağlıyor. Bununla birlikte, ekonomiste göre artan benimseme potansiyeli ve olumlu piyasa duyarlılığı, fiyatı daha da yükseğe, 100.000 dolara doğru itebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail