Kripto HaberleriAnalizBitcoin En İyi Haftalık Kapanışa İlerlerken 2021'e Benzer Boğa Sinyali Veriyor!

Bitcoin En İyi Haftalık Kapanışa İlerlerken 2021’e Benzer Boğa Sinyali Veriyor!

Bitcoin bu hafta ikinci kez 26.000 doların üzerine çıktı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paralar için düşüş getiren ABD bankacılık krizi kurtarma planları sonrasında kripto paralar diğer riskli varlıklara oranla çok daha hızlı yükseldi.

ABD borsalarından pozitif ayrışan BTC yeniden ana akım medyanın gündemine girmeye başladı.

CNBC’nin haberine göre, Bitcoin ve altcoinlerde bu hafta ikinci kez ralli yaşandı.

İlk yükselişte 25.200 dolarlık direnci kırarak 26.000 doların üzerine çıkan BTC, bu seviyeleri koruyamayarak düşüş yaşamıştı.

Ancak bu haftaki ikinci yükselişini yaşayan BTC ikinci kez 26.000 doların üzerine çıktı.

Coin Metrics’den alınan verilere göre Bitcoin, %6,8 yükselerek 26.700 dolara çıktı.

Bitcoin bu performansıyla 2021 yılındaki ilk boğa koşusunun hemen öncesi olan Ocak 2021′den bu yana en iyi haftasına gidiyor.

Bitcoin’deki yükseliş yatırımcıları sevindirirken analistlerden de BTC için tahminler gelmeye devam etti.

Bu bağlamda Bitcoin’deki haftalık kapanışın önemli olduğuna dikkat çeken Japon kripto firması Bitbank analisti Yuya Hasegawa, “BTC için 26.000 doların üzerinde bir kapanış bir boğa piyasasının başlangıcına işaret edebilir.” dedi.

eToro ABD yatırım analisti Callie Cox ise FED’in faiz artışları konusundaki düşüncelerini paylaştı.

“FED, faiz artırımlarını durdursa bile, uzun bir süre daha şahin duruşundan geri adım atacağına dair yeterli kanıt görmüyorum.

Yani FED faiz artırımı yapmasa da faizler yüksek kalmaya devam edecek. Bu bağlamda da yüksek faiz oranları, spekülatif kripto para birimlerinde hayatta kalmak için zor ve yükseliş olma ihtimali zayıf.”

Her ne kadar CNBC raporunda faiz oranlarının sabit kaldığı süreçte de Bitcoin’in zorlanacağı ifade edilmiş ise de geçmiş veriler FED’İn faizi yüksek ancak sabit tuttuğu dönemlerde Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürdüğünü gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları