BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin ETF Başvurusunda Bulunan Grayscale’den SEC’e Dava Tehdidi!

Grayscale CEO'su Bitcoin ETF başvurusu hakkında konuştu.

Grayscale Bitcoin Trust’u (GBTC) spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuran Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’e konuşan ünlü CEO, SEC’in Bitcoin ETF başvurularını reddetmeye devam etmesi halinde SEC’e karşı yasal işlem başlatmayı yani dava açmak dahil seçenekleri düşündüklerini söyledi.

Grayscale’in SEC’e karşı İdari Usul Yasası Davasını değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna Michael Sonnenshein, “tüm seçenekleri düşünüyoruz” şeklinde cevap verdi.

“GBTC hisselerin bugün ABD’nin 50 eyaletinde müşterileri bulunuyor ve 800.000’den fazla hesap GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesini bekliyor.

Bir spot Bitcoin ETF’nin onaylanıp onaylanmayacağını değil, ne zaman onaylanacağını düşünüyoruz.

Çünkü eninde sonunda onaylanacak ve burada yatırımcıların, onları savunmaya devam ettiğimizi ve savunacağımızı bilmeleri bizim için gerçekten önemli.”

GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ine dönüştürmek için ilk kez Nisan 2021’de başvurduklarını belirten Grayscale CEO’su Sonnenshein, o zamandan beri SEC’in vadeli işlem Bitcoin ETF’ine onay verdiğini ancak spot ETF ile ilgili başvuruları ya reddettiğini yada ertelediğini söyledi.

SEC’in Spot ETF’lere Bakışı!

SEC, bugüne kadar yapılan spot Bitcoin ETF başvurularını “yatırımcıları koruma konusundaki eksiklerin olmasını gerekçe göstererek” reddetti.

Grayscale ETF başvurusu ise şimdilik Temmuz ayında karara bağlanmak üzere ertelenmiş durumda.

SEC şu ana kadar Bitcoin Spot ETF’i konusunda fikrini değiştirmemiş olsa da, Grayscale Bitcoin ETF ürünü için ne karar vereceği halen belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu