coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF Onayında Kapı Aralandı: BlackRock Başvurusunu Güncelledi! BTC Düşmanı JPMorgan da...

Bitcoin ETF Onayında Kapı Aralandı: BlackRock Başvurusunu Güncelledi! BTC Düşmanı JPMorgan da Olaya Dahil Oldu!

BlackRock, Bitcoin Spot ETF başvurusunda önemli değişiklikler açıkladı. Bloomberg analistine göre artık onay için kapı aralandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, başvurusunu yaptığı spot Bitcoin ETF’sine ilişkin önemli yeni bilgiler açıkladı. Amaçlanan yetkili katılımcıların kimlikleri JPMorgan Securities ve Jane Street olarak açıklandı. Bu bilgi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önerilen fon için onay vermesi halinde bu kuruluşlardan yararlanılacağını da belirten Cuma günkü bir beyanın parçasıydı.

Yetkili katılımcılar veya yani kısa ismiyle AP’ler, bir ETF’nin hisselerini oluşturma ve kullanma izni olan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar ETF hisselerini ETF’nin varlıklarını yansıtan karşılık gelen bir menkul kıymet grubu ile takas edebilir ya da nakit karşılığında takas edebilir.

Bloomberg Intelligence analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas’ın da aralarında bulunduğu ETF gözlemcileri, hangi firmaların AP olarak seçildiğini görmek için yeni S-1’leri yakından takip ediyor. Bu açıklama, SEC’in kararını vermesinden önceki son adımlardan biri olarak görülüyor.

İlgili Haber  Terra'nın SEC Karşısında Darbe Almasının Ardından Ripple Avukatı Açıklama Yaptı: XRP Davasını Etkiler Mi?

Bloomberg’e Göre Bitcoin Spot ETF Yarışında İlk Olarak BlackRock Artık Başlangıç Çizgisine Geldi

Balchunas güncellemeyi şöyle yorumladı:

“BlackRock az önce güncellenmiş S-1’ini yayınladı ve AP’lerin adını veriyor: Jane Street ve JPMorgan (ki bu biraz ironik). Görünüşe göre ilk atımız start kapısında.”

İlginç bir şekilde, daha önce Bitcoin’den “abartılmış bir dolandırıcılık” ve “lale balonundan bile daha kötü” olarak bahseden JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, yakında Gary Gensler tarafından onaylanacak olan en büyük Bitcoin ETF’sinin yetkili katılımcısı olmaya hazırlanıyor. Dimon’ın Bitcoin hakkındaki geçmiş olumsuz açıklamaları göz önüne alındığında, bu gelişme kripto para topluluğunun büyük ilgisini çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail