BitcoinHaberler

Bitcoin ETF’i İçin Bir Başvuru Da Global X’ten

SEC bugüne kadar kendisine yapılan hiçbir ETF başvurusunu onaylamış değil.

Bankaların arka arkaya kripto para yanlısı tavır çizmesi önde gelen yatırım fonu sağlayıcısı şirketlerini harekete geçiriyor. Konuyla ilgili son atılım New York merkezli bir küresel borsa yatırım fonları sağlayıcısı olan Global X’ten geldi.

Ünlü fon şirketi dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuru ile Bitcoin ETF’i için adım atmış oldu.

Söz konusu başvurunun kabul edilmesi halinde borsadaki yatırım fonu “Global X Bitcoin Trust” adıyla Cboe BZX Borsası’nda işlem görecek ancak şimdilik hangi kod ile işlem yapılacağı netleşmiş değil.

Global X Nedir?

2008 yılında New York’ta kurulan ve bugün 80’i aşkın farklı üründe yaklaşık 35 milyar dolarlık varlık yönetimine sahip olan şirket, 2018 yılında 563 milyar dolarlık AUM yatırım yöneticisi Mirae Asset Global Investments tarafından satın alındı.

SEC ETF’ler Konusuna Nasıl Bakıyor?

Öte yandan SEC hala herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamış değil. Komisyona onlarca başvuru yapılmış olsa da başvuru sonuçlarını sürekli erteleme yoluna giden SEC tabiri caizse kaçak dövüşüyor.

Bakalım kripto paralar konusunda son derece temkinli şekilde ilerleyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bundan sonraki süreçte özellikle Bitcoin konusunda nasıl bir yol haritası izleyecek?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu