HaberlerMetaverse

Bitcoin ETF’i Onaylanan Şirketten Metaverse İçin ETF Başvurusu Geldi!

Metaverse ilgisi kurumsal düzeye taşınıyor.

ABD’de Bitcoin ile ilgili onay alan ilk ETF sahibi finans devi “ProShares” şimdi de son zamanların popüler teknolojilerinden biri olan Metaverse odaklı bir ETF için SEC’e başvuru yaptı.

Ekim ayının sonlarında işlem görmeye başlayan ProShares Bitcoin vadeli işlem ETF’si büyük bir ilgi ile karşılanmış ve birkaç gün içinde 1 milyar dolara yakın fon toplamıştı.

SEC’den onay alması halinde ABD’nin ilk Metaverse odaklı ETF’si olacak olan “Metaverse Theme ETF’si” Metaverse endüstrisine maruz kalan şirketleri oluşturan Solactive Metaverse Theme Index’in (SOMATAV) performansını izleyecek.

Solactive Metaverse Theme Index, Metaverse teknolojisini kullanan ve bu alanda hizmet veren şirketlerden oluşuyor. Bu şirketler arasında teknoloji devi Apple, GPU üreticisi Nvidia ve önde gelen sosyal platform Meta bulunuyor.

Metaverse teknolojisine olan ilginin günden güne artması Metaverse odaklı ETF’lerin başvurusunda artışa da yol açtı. Zira Kasım aylarının sonlarında iki Kanada Metaverse ETF’si Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlamıştı.

Kanada dışında Metaverse alanında büyük adımlar atmış Güney Kore’de dört tane Metaverse odaklı ETF bulunuyor.

Finans devi ProShares, blok zinciri, teknoloji ve FinTech alanında yer alan en son trendleri yakalamak için hızlı adımlar atmaya devam ediyor. Zira ProShares, SEC’den Bitcoin Vadeli İşlemler ETF’si için onay alan ilk şirket oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu