coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAvalancheBitcoin, Ethereum, Solana, XRP, BNB, DOGE, AVAX, SHIB, TON ve ADA Analizi!...

Bitcoin, Ethereum, Solana, XRP, BNB, DOGE, AVAX, SHIB, TON ve ADA Analizi! Hangisi Ayı Hangisi Boğa?

Santiment Bitcoin (BTC), Etheruem (ETH), BNB, Solana (SOL), XRP, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Toncoin (TON), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche'ı (AVAX) inceledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde inişli çıkışlı hareketlerine devam ederken Santiment, en büyük ilk 10 kripto para birimindeki ayı boğa duyarlılığını açıkladı.

Santiment incelediği kripto paralardaki genel piyasa eğilimim ayı mı boğa mı olduğunu açıkladı.

Bu noktada Santiment, sosyal medyada olumlu ve olumsuz yorumların oranının hangi eğilimin olduğunu gösterdiğini belirtti.

Buna göre, olumlu/olumsuz yorum oranı 1 ise nötr duyarlılık (ne yükseliş ne düşüş beklentisi) olarak yorumlanırken, daha yüksek oranlar ise ilgili kripto parada fiyatın zirve yapabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Santiment ayı/boğa analizinde Bitcoin (BTC), Etheruem (ETH), BNB, Solana (SOL), XRP, Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Toncoin (TON), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche’ı (AVAX) inceledi.

1.Bitcoin (BTC):

Ayı/boğa oranının Bitcoin için 1,59 olduğunu belirten Santiment, halihazırda bu oranın yükseliş eğilimli olduğunu söyledi.

Bu oranın Mayıs ayının ortasında büyük bir artış gördüğünü ve bu artış sonrası bir düzeltme yaşandığını belirten Santiment’e göre Mayıs ayındaki bu artış BTC ve kripto piyasaları için bir zirveye işaret ediyordu.

2.Etheruem (ETH):

Santiment, ayı boğa oranının Ethereum için 2,16 olduğunu belirtti. SEC’in ETF onayı sonrasında yatırımcıların ETH fiyatı konusundaki iyimserliğinin arttığına dikkat çeken Santiment, bu yüksek oranın fiyat için uyarı ve düzeltme sinyali olabileceğini söyledi.

3.BNB:

Santiment, ayı boğa oranının BNB için 2,94 olduğunu belirtti. BNB hakkındaki her 4 yorumdan sadece birinin olumsuz, diğer 3 yorumun ise olumlu olduğunu açıklayan Santimnet, bu olumlu yorumlara rağmen yatırımcılar arasında BNB’nin ilgi çekmediğini söyledi.

Santiment’e göre yatırımcıların bu olumlu yorumları BNB ilgisinden ziyade Binance’in nasıl göründüğünün bir yansımasıydı.

4.Solana (SOL):

Ayı boğa oranının SOL için 3,03 olduğunu belirten Santiment, Solana’nın fiyat performansı son zamanlarda yatırımcılar için biraz hayal kırıklığı yaşatmasına rağmen, SOL’da ralli beklentilerinin giderek arttığını söyledi.

“Görünüşe göre SOL’un 2021’in üçüncü çeyreğindeki şaşırtıcı rallisine benzer bir koşuya daha devam edeceğine hala tonlarca inanan var.”

5.XRP:

Ayı boğa oranının XRP için 1,62 olduğunu açıklayan Santiment, XRP’nin Cardano’dan hemen sonra, son birkaç ayda en hayal kırıklığı yaşatan performans sergileyen kripto paralardan biri olduğunu söyledi.

Ayı boğa oranının XRP için yükselişe işaret ettiğini belirten Santiment, ” Oranın ılımlı bir yükseliş eğilimi göstermesi, insanların yükseliş için sabırsızlaştığının bir işareti.” dedi.

6.Dogecoin (DOGE):

Dogecoin için bu oran 2,06 olarak karşımıza çıkıyor.

DOGE’nin her zamanki gibi inişli çıkışlı olduğunu söyleyen Santiment, “DOGE hakkında olumlu yorumlara rağmen fiyatta bir istikrar yok. oğu zaman DOGE’ye yönelik duygu, bu spesifik varlıktan ziyade yatırımcıların meme coinlerini genel olarak nasıl algıladıklarının bir yansıması olabilir.” dedi.

7.Cardano (ADA):

ADA için oranın 3,42 olduğunu belirten Santiment, XRP gibi Cardano’nun da 2024’te beklenen performansı sergileyemediğini söyledi.

Santiment’e göre, düşük performansa rağmen olumlu yorumların daha fazla olması ADA için bir iyimserlik ve yükseliş işareti olabilir.

8.Toncoin (TON):

Ayı boğa oranının TON için 0,56 olduğunu belirten Santiment, Toncoin’in yalnızca son 3 ayda piyasa değerini üç kattan fazla artırarak 2024’ün gözdelerinden biri olduğunu açıkladı.

Orana göre, yatırımcıların kâr almaya başlıyor olabileceğini söyleyen Santiment, yatırımcıların FUD gölgesinde ralliyi biraz daha uzatabileceğini ifade etti.

9.Shiba Inu (SHIB):

SHIB için bu oran 2,09 olarak karşımıza çıkarken, SHIB yaklaşık 7 haftadır olumlu duyarlılığa tanık oluyor.

Santiment, Mart ayının başındaki devasa fiyat zirvesinden bu yana SHIB fiyatının herhangi bir sürdürülebilir toparlanmaya yaklaşmadığı göz önüne alındığında, bu durumun biraz tuhaf olduğunu belirtti.

10.Avalanche (AVAX):

Son olarak AVAX için ayı boğa oranı 2,22 olarak karşımıza çıkıyor.

Başarısız ralli girişimlerinin ardından AVAX’ın yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattığını belirten Santimnet, ” olumlu ve olumsuz yorumların iki katından fazla olması nedeniyle yatırımcıların Avalanche fiyatında henüz bir yükseliş beklemediğini gösteriyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları