Kripto HaberleriAnalizBitcoin, Ethereum ve Ripple Arasında Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Arasında Hangisi Daha Çok Kazandırır?

Takip et

Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) arasında gidip gelen ve hangisine yatırım yapacak olduğunu bilemeyen kişiler bu konuda kaldıkları kararsızlık dolayısı ile kimi zaman 3 kripto para birimine de yatırım yaparak takip edemeyecek oldukları ağır bir yükün altında kalıyorlar.

Hangi kripto paranın daha fazla kazandırabilecek olduğu veya hangisinin daha kısa sürede kazandırabilecek olduğu konusunda karar veremeyen kişiler bu yönde verdikleri kararlardan ötürü aslında oldukça fazla etkilenmelerine rağmen en fazla kazanabilecek oldukları tutarın daha fazla üzerinde kar elde etmek için bu yolu tercih ediyorlar. Genellikle sonucunda kayıplar yaşanmasına rağmen BTC ve diğer 2 kripto para birimine yatırım yapılması daha fazla takip gerektirmesi ve daha büyük yatırım yapılmasına rağmen 1 tanesinde yaşanan büyük kaybın diğer 2 kripto para biriminde yaşanan artışlara rağmen bir kar elde edilememesine bile neden olabilecek olduğu bilinmesi gerekiyor.

Bitcoin ile başlayacak olan bir yatırımcı neyi ne zaman satabilecek ve ne zaman alım yapabilecek olduğunu çok daha rahat bilebilecek olduğundan dolayı daha kolay bir şekilde piyasa takibi yapabilir. Bunun nedeni kripto para sahibi kişilerin büyük bir kısmının BTC sahibi olması ve asıl etkinin Bitcoin’de görülmesinden dolayı daha fazla analiz yapılması ve neredeyse tüm analistler tarafından Bitcoin’in daha fazla ilgi görüyor olması gösterilebilir.

Ethereum yine Bitcoin’e oranla bir nebze daha az etki ve güce sahip olmasına rağmen hakkında yapılan analizler diğer birçok altkoin’e oranla daha fazladır ve sürekli olarak gelişen bir kripto para olmasından dolayı analistler ne zaman alınıp, ne zaman satılması gerektiği konusunda Bitcoin kadar fazla olmasa bile Ethereum hakkında da açıklamalarını zaman zaman sürdürmektedir.

Bitcoin Asıl Tercihiniz Olsun

Bitcoin olması gereken asıl tercihiniz olması gerekir ve asıl önemli olan Bitcoin satın alırken en az 1 BTC sahibi olana kadar Ethereum veya diğer farklı bir altkoin yatırımınız olması pek fazla analistler tarafından önerilmez.

”İnsanlar en az 1 BTC sahibi olana kadar Litecoin dahil hiçbir altkoin’e asla yatırım yapmamalı. 1 BTC sahibi olduktan sonra ise yavaş yavaş altkoin yatırımı yapmaya başlayabilirler.” – Litecoin Kurucusu Charlie Lee.

Ethereum ve XRP tercihlerinden bir tanesinden daha çok Bitcoin tercihi yapmanız durumunda tarihin en fazla kazandıran kripto parası olarak tanınan ve hala kripto para piyasasında en büyük etkiye sahip olan Bitcoin’in size daha fazla kazandırma şansı daha yüksek olacaktır.

Yeterli oranda bir yatırım bilginiz var ise ve BTC ile ilgili kazançlar size yeterli gelmiyor ise farklı kripto paralardan tercih yapmak yerine mevcut kripto para yatırımınıza daha fazla miktar ekleyerek daha yüksek oranda kar elde edebilirsiniz.

Ripple Daha Riskli

XRP ise bilinen ama pek fazla yükseliş yaşamayan kripto paralardan birisi. XRP genellikle ufak yatırımların yapıldığı ve gelecekte artışlar yaşayabilecek olduğuna inanılan kripto para birimlerinden birisi olarak gösterilmekte.

Bir kısım yatırımcının sadece XRP’ye yatırım yapmasına rağmen büyük yatırımcıların çok büyük yatırımlar yapmadığı XRP Ethereum’a oranla dahi geride kalmış olan bir kripto para birimi olarak tanınmakta.

Bitcoin, Ethereum veya Ripple arasında tercih edebilecek olduğunuz en iyi kripto para Bitcoin olmasına rağmen eğer ki kendinizi garantiye almak istiyorsanız ve olası artış ve düşüşlerden etkilenmemek veya daha az oranda etkilenmek istiyorsanız Bitcoin ve Ethereum’a %50 %50 olarak yatırım yapmak daha az zararlar ile karşı karşıya kalmanızda etkili olabilir.

Ethereum yatırımı yaptıktan sonra farklı bir kripto paraya yatırım yapmanız ise size daha fazla kayıplar yaşatabilir ve takibi çok daha zor olmasından dolayı aynı anda eğer ki yeni başlayacak bir yatırımcıysanız mutlaka dikkatli hareket ederek Bitcoin veya Ethereum sahibi olmanız yeterli olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

**Yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi önerisi DEĞİLDİR.

***Kripto paralar size büyük zararlar yaşatabilecek olduğu üzere büyük zararların yanında tamamen yatırımınızı dahi kaybetmenize neden OLABİLİR.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları