Kripto HaberleriAnalizBitcoin Güncel Fiyat Analizi - Yeni Beklenti Ne?

Bitcoin Güncel Fiyat Analizi – Yeni Beklenti Ne?

Takip et

Bitcoin fiyatında kritik dönem 1 günde son bulmuş olabilir. Yatırımcılar uzun süredir iddia edildiği gibi 6.000 dolarlı fiyatları bu hafta görürken bazı kripto para birimi sahipleri ise bu konuda soru işaretlerine uzun süredir yanıt aradılar. 2 gün içerisinde 7.200 dolardan 6.450 dolarlı fiyat seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin beklenmedik bir düşüş yaşamış olsa da bu durumu yeniden onarması hiç uzun sürmedi.

Bu yönü ile kripto para birimi yatırımcılarının dikkatini çeken BTC‘nin bu kısa vadede ne kadar değer kazanacak olduğu soru işaretlerine sebep olurken bir taraftan ise yatırımcılar için beklenmedik gelişmeler yaşanmasına da sebep oldu. Birçok kripto para yatırımcısı daha büyük düşüşler olabileceği beklentisi ile ellerindeki kripto paraları satışa sunarken, bazı kripto para birimi sahipleri ise kısa vadede daha büyük düşüş olacağını düşünüp yeni yatırımı aklından bile geçirmediler.

Bitcoin’de Beklenti Ne?

Bitcoin gece vakti yükseldiği 7.400 dolardan sonra hafif bir gerileme ile yayın saatine göre 7150 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 6450 doların dip nokta olduğu bir kez daha belli olurken, analistler destek seviyesinden seken bu fiyatı oldukça olumlu bir şekilde değerlendiriyor.

Orta ve uzun vadede BTC’nin 10.000 doların üzerine çıkacağı düşüncesi piyasada hakimken, kısa vadede de fiyatın 8800 dolar seviyelerine kadar çıkması bekleniyor.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik

Bitcoin son yaptığı bu hareketler ile 25 Ekim tarihinde 10.000 dolara kadar sert şekilde yükseldiği dönemdeki fiyat seviyesine tekrar yükselmiş oldu. Her ne kadar o dönemdeki yükseliş Çin’in olumlu açıklamaları etkisi olmuş olsa da bu düşüş ve ardından oluşan yükseliş “Bitcoin boğa için daha fazla güç kazandı” görüşünü sağlamlaştırdı.

An itibarı ile dikkat edilmesi gereken destek noktaları 7000, 6800 ve 6450 dolar seviyeleri olurken, direnç noktaları ise 7300, 7600, 7800 dolar seviyeleri.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları