Bitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Bitcoin fiyatı yükselecek mi?

Bitcoin fiyatı son ayların en iyi seviyelerini bu ay gördü. Kripto para piyasasının devamlılığı için büyük önem arz eden Bitcoin fiyatı yükselecek mi yoksa düşecek mi? Konusunda görüş ve fikir ayrılıklarına sebep olsa da kripto para sahipleri son dönemde yapılan yatırımlarında daha fazla değer artışı olacağını ve daha çok kazanabileceklerini düşünerek hareket ediyor.

Bitcoin fiyatı bugün 5.300 dolar seviyesinde 24 saatini geçirirken, haftanın son 2 gününde nasıl fiyat değişiklikleri olacağı konusunda ise henüz büyük bir merak var. Ancak kripto para piyasasında Bitcoin fiyatının artıp artmayacak olduğu ve piyasa hacminin 100 milyar doları geçip geçmeyecek olduğu konusu henüz muamma. Yatırımcılar, binlerce dolar değerindeki kripto para yatırımlarından ne kadar kazanacak oldukları ve bu dönemde 5.300 dolardan daha düşük fiyatların olup olmayacak olduğunu merak ediyorlar.

Bitcoin son 5 gün içerisinde fiyatında birçok kez değişim olan ve en fazla değer kaybeden kripto paralar arasındaydı. 5 gün içerisinde kripto para ve Bitcoin analistleri destek seviyesinin 4.800 dolar olduğunu, bu seviyeninin kısa vadede geri görülmesinin beklenmediğini ancak fiyatların yakın zamanda 5.418 doların yakınına ulaşabilecek olduğunu belirttiler.

Bitcoin 6.000 dolar olacak mı?

Bu hafta beklenen 6.000 dolarlık beklentinin pek fazla ihtimal verilmese de gerçek olmasının zor olmadığı, 5.400 dolar seviyesine 100 dolar kala Bitcoin piyasasında hacmin 93 milyar dolardan 100 milyar doları bu seviyeye yükselmesi ile görebilecek olduğu tartışılıyor.

Bitcoin’i yükseltmesi beklenen en büyük faktörler arasında Bitcoin Cash SV’nin kripto para borsalarından delist edilmesi ve buna bağlı olarak Bitcoin’e yatırımcıların daha çok talep göstermesi ve güvenin artmasına bağlı olarak piyasada yaşanacak olan gelişmeler nedenlerden birisi olarak gösteriliyor.

Kripto para piyasasının pazar payı en büyük olan ve en fazla ilgi çeken kripto parası Bitcoin BTC fiyatının yakın zamanda 6.000 dolar olmasının önünde sadece 5.800 dolar ve 5.600 dolar engeli var. Bu engelleri aşmasının ardından fiyatlarının rekor kırmasa bile son 12 ayın en yüksek seviyelerini görmesinin önünde pek bir engel kalmayabilir. 5.000 dolar destek seviyesinden hemen sonra yeni sonraki destek seviyesinin 6.050 dolar olması beklenirken, 6.050 doların psikolojik olarak yatırımcılara bir alım ve Bitcoin’e geri dönüş yapmalarında fayda sağlaması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı