Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi

Takip et
  • Bitcoin (BTC) 6.000 $ ‘ın üzerinde yüzde 12.4 değer kazandı. 
  • Bitcoin (BTC) fiyatındaki dün yaşanan düşüşler Binance kripto para borsasının hacklenmesine bağlı olarak değişmişti.
  • Kripto para borsasının hacklenmesinin ardından bugün Bitcoin (BTC) 6.000 dolar seviyesini geçip 6 ayın rekorunu kırmış oldu
  • Güçlü temellere rağmen hacimlerde farklılık pek fazla olmadı ve hacim değişimi çok iyi bir değişim görmedi. Ancak Bitcoin (BTC) hakimiyetinde artış var!

Kripto para analistleri son günlerde Bitcoin (BTC) yatırımcılarını olası panik satışlara karşı uyarıyor. Kripto paraların değerinin her an yükselebileceği ve fiyatın düşecek olduğu iddialarına göre hareket etme potansiyeli olan kripto para yatırımcılarının panik satışları asla yapmaması gerektiği uyarısında bulunuluyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – 9 Mayıs 2019

Uzun süren bir ayı piyasasının ardından 6 ay sonra Bitcoin (BTC) fiyatında artış oldu. Bitcoin fiyatında tekrar yükseliş başladı ve kripto para birimleri arasında değer kazanan kripto paralar arasında Bitcoin (BTC) ilk sıralara tekrar gelmeye başladı.

Temel faktörler tatmin edici olmaya başladı; Bitcoin’in yeni bir dijital para olmasına rağmen son yıllarda insanların bu kripto para birimlerine olan ilgisi arttı. Kripto para izleyicilerinden gelen kayıtlar, Bitcoin’in altı ay içinde ilk kez yalnızca 6.000 dolar seviyesinin üstünde işlem yapmakla kalmayıp, hâkimiyetinin arttığını gösteriyor.

Analizin hazırlandığı anda %57 olan Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyetinin biraz daha artması mümkün. Bitcoin halka açık adreslerinin sayısı arttı ve fiyatların artmasıyla birlikte, ağın karma oranı, Bitcoin’in kötü haberleri umursamadığını göstererek yüzde 377 oranında büyük bir artış gösterdi.

Bitcoin (BTC) fiyatının 6.080 doları geçmesinin ardında aslında daha fazla fiyat beklentisi vardı ancak Binance’in hacklenmesinden hemen sonra kripto paraların değerinin düşmesi sonucunda 6.000 dolar seviyesinin altına düşüş oldu. 6.000 dolar seviyesinin altına düşen kripto para birimi Bitcoin (BTC) daha sonrasında ise tekrar yükseldi.

 

Spot oranlarda, Bitcoin (BTC) son gün ve son haftada yüzde 1.8 ve yüzde 12.4 oranında bir  artış gördü. Günümüzdeki yükseliş nedeniyle, BTC şimdi beş ayda ilk kez 5.800 $ ve 6.000 dolar seviyesinin üzerinde bir trend izlemeye başladı.

Teknik Göstergeler Nasıl?

Bitcoin (BTC) fiyatında artış beklentisi devam ediyor. Panik satışlarda uzak durmak öneriliyor ve kripto para sahiplerinin asla panik satış yapmaması ve Binance kripto para borsasının hacklenmesinin ardından yatırımcıların olası kripto para satışları yerine mevcut satışlarını durdurup alım yapmaları öneriliyor.

* Bitcoin fiyatındaki artışların ne zaman yaşanacak olduğu ve 6.000 dolar fiyat seviyesinden sonra 6.400 dolar seviyesinin ne zaman gerçek olabileceği konusunda henüz analistlerden kesin bir açıklama yok.

*Bitcoin (BTC) yatırımının değerinin 6.100 dolardan sonra hedefinin 6.180 dolar ve sonrasında 6.250 dolar seviyesine kadar değişen aralıklarla seyretmesi bekleniyor.

*Bitcoinsistemi.com tarafından hazırlanan Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi içeriği asla bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin (BTC) alımı ve Bitcoin (BTC) satımı konusunda karar yatırımcının kendisine aittir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları