Analiz

Bitcoin Fiyat Analizi – Ne Olacak Bitcoin’in Durumu?

Bitcoin fiyatında neler oluyor?

Bitcoin fiyatındaki son artışlar ile beraber kripto para piyasalarında yeni bir telaş başladı.

Bitcoin alalım, satalım? Bu yatırımcılar ciddi problemler ile karşı karşıya geldi.

Bitcoin fiyatındaki artışların etkisinin ne kadar süreceği konusu henüz belirsiz ve yatırımcılar ciddi problemler yaşayabileceklerini düşünüyor. Bunun sonucunda ise kendilerince bazı düşüşler olabileceğini düşünerek kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapıp yapmamak arasında ciddi kararsızlıklar ile karşı karşıya kalıyorlar. Bugün 7.800 dolar seviyesinde olan Bitcoin 1 hafta kadar süre önce 8.100 doları geçti ve Mayıs ayında yeni bir 2019 rekoru kırmış oldu.

Bitcoin fiyatındaki değer piyasa hacmini belirliyor. Bu nedenden dolayı son derece önemli olan Bitcoin yatırımcılara kısa ve uzun vadede kazanç olarak geri dönüyor veya kazançlar yerini kayıplara bırakabiliyor. Kripto para yatırımcılarının değer artışı konusunda beklentileri olmasına rağmen yatırımcılar kısa zamanda kazanç elde etmeyi ve kazanç elde etmenin ötesinde daha fazla para kazanmayı arzuluyorlar. Bitcoin ve benzer kripto para birimlerinin değerinin artabilecek olduğunu düşünen yatırımcılar buna göre hareket ederken, bazen ise fiyatlar düşebiliyor.

Bu düşüşlerin arkasında kripto para analistlerine göre birkaç farklı sorun var. Bu sorunlardan en büyüğü büyük balinaların kripto para piyasasında Bitcoin’i değiştirmeye çalışması ve fiyatları değiştirebilecek kadar büyük oynuyor olmaları yatıyor. Bitcoin fiyatının yükselecek olduğunu hissettirip daha sonrasında kripto para piyasalarında olağanüstü düşüşe sebep olan bu kimseler büyük oranda kazanç vaat edip bu kazancı vermeyen kimselerden farklı değil.

Bitcoin’e neler oldu?

Bitcoin’e bir şey olmadı. 1 ay kadar bir süredir kripto para biriminin değeri o kadar fazla yükseldi ki bunun sonucunda herkes yüksek kazanç için tekrar 2017 yılının rekor zamanı yaşadıklarını tekrar yaşadı. Bunu yaşarken kazanç olarak yaşamadı, tam tersine düşüş olarak yaşadılar. Kazanç elde eden yatırımcılar zaten sessizliğini uzun süredir korumaktaydı.

Ancak uzun süredir sessizliğini korumaktaydı dediğimiz bu kişiler tekrar bu dönemde kaybetmeye başlayınca aralarından çok az sayıda olan kripto para yatırımcıları olaylara tepki gösterdi. Bitcoin fiyatının düşmesi ile birlikte bazıları aşırı tepki gösterdi ve olayların çığrından çıkmasına sebep olmak isteyenler var.

Evet, Bitcoin fiyatı çok dengesiz ancak hangi yatırımcı bunu bilmeden yatırım yapıyor? Çok sınırlı sayıda insan dışında herkes Bitcoin fiyatının çok fazla değişebileceğini ve çok fazla fiyatında oynaklıklar olabilecek olduğunu biliyor. Bu da kripto para biriminin aslında bu sayede rekorları 1 dakika içerisinde kırabileceğini sağlayan önemli bir konu.

Bitcoin’e bugün bir şey olduğu yok. Bitcoin dün ne ise bugünde aynı. Sadece fiyatı değişiyor. Piyasa hacmi değişiyor ve kripto para yatırımcıları kazanç elde etmek için daha fazla çaba harcamak ve yatırımlarını kendileri yönetmek zorunda kalıyor.

Azınlık alıştı!

Bir grup azınlık kimse kripto para birimlerinin analistlerin yaptıkları yorumlara göre değerinin artmasına ve oturdukları yerden binlerce doları kendi düşüncelerine bile ihtiyaç olmadan kazanabilecek olduklarına alıştı. Bu eskide kalmışa benziyor. Milyarlarca Euro değerindeki kripto para birimlerinin değerinin artık eskisi kadar öngörülebilir olmadığı ve fiyatlarının bu nedenden dolayı sürekli olarak değiştiği göz önünde tutulması gerekiyor.

Bitcoin fiyatındaki değer artışları kadar değer düşüşleri de artık kripto para birimi sahiplerince hesaba katılması gerekiyor. Bitcoin değerindeki düşüş ve yükselişler konusunda yatırımcılar büyük oranda eskiden kazanç elde ederken, artık kripto para birimlerinden kısa vadede hemen al ve sat işlemleri ile kazanç elde etmek eskiye göre çok daha zor hale geldi. Bu da haklı olarak bazı Bitcoin ve kripto para birimi sahibi olan kişilerin tepkisini çekti. Bitcoin fiyatının tekrar artmaya başlamasından sonra kripto para fiyatlarının değerinin yükselebilecek olduğu, bu sayede kripto para birimi yatırımcılarının kazançlarının tekrar rayına gelmesi bekleniyor.

Bitcoin yükselir mi?

Evet, Bitcoin yükselir. Kısa vadede yükseliş yok düşüş var. Hemfikir olunan bir konu bu. Kripto para birimlerine sahip olmak isteyen herkesin kısa ve orta vadeli planı olması gerek. Kısa vadeli olarak kazanç elde edemeyecek ise bu durumda tüm yatırımlarını iyi değerlendirmeli ve buna göre hareket etmeli. Ancak orta vadeli planlarında uzun vadeli Bitcoin yatırımı yapmış olsa bile herkesin dikkatli olması gerekiyor ve orta vadede kazanç elde etmeye dikkat ederek hareket etmesi gerekiyor.

Aksi durumda binlerce dolar değerindeki kripto para yatırımlarının gözleri önünde yok olması ve fiyatların düşmesi yükselmesi arasında kripto para yatırımcısı kişinin kalması mümkün.

Kripto para birimi sahiplerinin dikkat etmeli ve asla akıllarından çıkarmaması gereken konu ise kripto para birimi olan Bitcoin’in değerinin başkaları tarafından olduğu kadar medyadaki haberlere göre hareket edebildiği ve panik satışlar olması durumunda bu modaya uymak yerine yatırımcıların dikkatlice kendi kararlarını vermeleri yönünde. Kripto para yatırımcıları bu konuda dikkatli olurlar ise sonucunda kendi kazançlarını elde edebilir ve kendi kararlarını daha kısa süre içerisinde verebilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu