AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – 8.000 ve 4.800 Dolar İddiaları Hangisi Gerçek?

Bitcoin yeniden düşüyor!

Bitcoin fiyatı son dönemde iyi bir yükseliş gördü. Kripto para birimlerinin fiyatındaki bu artışlar bir süredir kripto para piyasasını aktif hale getirdi. Bitcoin yatırımcıları ise son dönemde yaşanan kripto para birimi fiyat artışlarından büyük oranda etkilendi.

Bitcoin fiyatındaki bu kadar büyük bir değişim kısa zamana kadar beklenmeyen bir değişim olsa da kripto para yatırımcıları için oldukça fazla kazanç sağlayan bir kripto para fiyatı ve kripto para piyasası toplam hacminde büyük değişim oldu.

Yatırımcıların beklemediği bu büyük değişim Bitcoin fiyatında 6.000 dolar seviyesinin ardından 6.700 dolar ve 6.800 dolar en yüksek seviye olarak görülüyordu. Bu kadar kısa süre içerisinde böylesine büyük bir artış olması yatırımcıları sevindirirken, yatırımcıların 7.000 doları gören ve hatta 7.000 doları geçen piyasa fiyatı sayesinde gücü daha fazla artmış oldu.

Bitcoin fiyatı bugün 7568 dolar seviyesine kadar yükseldi ve fiyatındaki bu artış sonrasında kripto para piyasası toplam hacmi hakimiyet oranı %60’a kadar yükseldi. Kripto para biriminin bir gün içerisinde beklenmedik oranda değer kazanması sonrasında bazı kripto para yatırımcıları için olmasa birçok kripto para yatırımcısı insan güvenin tekrar ettiğini ve güven veren bir piyasa fiyatının oluşmaya başladığı açıklamasında bulundu.

Yatırımcıların kripto paralara olan bakış açısından son dönemde giderek artan bir artış olması sadece Bitcoin ile sınırlı kalmadı. Altcoin fiyatlarında beklenenden daha iyi artış oldu. Bitcoin fiyatı 7 gün içerisinde 1.500 dolardan daha fazla değer kazandı. 5.000 dolara kadar engebeli bir direnç noktalarını geçmekte zorlanan Bitcoin, sonrasında ise tekrar değer kazanarak büyük oranda direnç engellerini kısa süre içerisinde aşmayı başardı.

Bitcoin’in bu kadar kısa süre içerisinde yükselebilmesinin ardında yatan yine kripto para birimlerinin yatırımcılar açısından tekrar büyük oranda yatırım yapılması ile yakın zamanda gerçek oldu. Bitcoin piyasa hakimiyetindeki %60 üzeri olan oran sayesinde ise piyasada gerçek kripto para birimi olarak tüm piyasanın geleceğinin en azından 2019 yılı Mayıs ayı için Bitcoin olduğu gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.

Bitcoin almalı mıyız?

Bu dönemde Bitcoin satın alıp almamak arasında kalmak daha zor. Bitcoin fiyatının 4.800 dolara kadar düşecek olduğunu iddia edenlerin sayısı sürekli olarak artarken, bir tarafta ise kripto para birimi sahipleri sürekli olarak yeniden kripto para piyasasında rekor bir beklenti içerisindeler. Bu dönemde yapılması gereken az miktarlarda olmayan tüm yatırım için ayırdığınız para ile %40 kadarı ile Bitcoin veya altcoin yatırımı yapmak iyi olabilir. Tüm yatırım için ayırdığınız parayı kripto paralara ayırırsanız bu durumda bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilir ve tüm yatırım için yatırım paranızın tamamını kaybetme riskini artabilir.

Piyasada kripto para analistleri Bitcoin fiyatı için kısa süre içerisinde büyük bir düşüş olabileceği ve %30’dan daha fazla düşüş olma riskinin artık bu kadar yüksek fiyatlar karşısında daha fazla riskli olduğunu açıkladılar. Bitcoin sahiplerinin bu dönemde çok dikkatli hareket etmemesi bazı büyük ve geri dönüşleri zor olacak olan kayıplara sebep olabilir.

Bitcoin satın almadan önce piyasanın genel durumu ve kripto para biriminin 7.000 dolar seviyesinin altına düştü ise destek noktalarını kaybedip yeni dirençli seviyelerin oluştuğunu bilmeli ve bu fiyatın altına düşüş ile birlikte büyük ve geri dönüşleri uzun süre mümkün olmayabilecek değişimler olabileceğini akılda tutun.

8.000 dolar olur mu?

Bitcoin fiyatının 8.000 dolar olup olmayacak olduğu konusunda bazı kripto para birimi uzmanları gelecek saatlerde 8.000 doları mümkün görebilir. Kripto para birimlerinin fiyatının yükselmesi hakkında 8.000 doları yakın zamanda görmeyecek olduğunu tahmin ediyoruz.

Ancak birkaç gün sonra 8.000 dolar destek seviyesini ve direnç noktalarını aşabilecek bir kripto para birimi Bitcoin’i karşımızda görmemiz mümkün olabilir.

Bitcoin kripto paralar arasındaki yerini iyice sağlamlaştırma gayesi içerisinde olsa da yakın bir zamanda tekrar altcoinlerin güçlenecek olduğu bir kripto para piyasası görmemiz mümkün olabilir. Yatırımcılar olarak bu dönemde ne kadar dikkatli hareket edilir ise o kadar verimli ve iyi sonuçlar almak mümkün olabilecektir.

Kripto para yatırımcılarının 6.800 dolar ve 6.150 dolar seviyelerine direnç seviyesi ve destek noktası olarak aynı anda bakması büyük önem taşıyor. Yatırımcıların son dönemde olası 7.000 dolar piyasa fiyatının altına düşme durumunda alımlarına ara vermesi önerilmekte.

Bu içerik yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu