Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi 30 Ekim 2019

Bitcoin Fiyat Analizi 30 Ekim 2019

Takip et

Bitcoin fiyatı son haftalarda ciddi yükselişler ile tüm dünyada adından söz ettirdi. Her ne kadar bu yükselişin ardında manipülasyon olabileceği iddiası olsa da, artışlar neticesinde BTC’nin tıpkı 2017 yılında olduğu gibi tüm dünyada reklamı olmuş oldu. Gerek yazılı gerekse görsel medyada yükselişlerden sonra hemen hemen hergün Bitcoin’in haber olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar piyasada Çin boğası olsa da, BTC’nin bu denli dünyada tekrar gündeme gelmesi, birçok yatırımcının piyasaya girmesi ile sonuçlandı. Haftalık olarak 9000 doların üzerinde kapanan fiyat, trendi düşüş yönünde olmaktan kurtarsa da yatırımcılar 10.000 doların üzerini ve daha büyük yükselişleri merak ediyor.

Direnç ve Destek Noktaları Neler?

An itibarı ile 9250 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de, 9500 gibi önemli bir direnç noktası var. Bu direnç kırılırsa analistlere göre 12.000 dolar fiyatı yakın zamanda görülebilir. Öte yandan destek noktası ise 9050 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin altına düşülmesi durumunda 8500 dolara kadar hızlı bir gerileme görülebilir.

Unutulmamalı ki direnç ve destek noktaları yatırımcılar için alım ve satım noktalarıdır. Bu seviyede yatırımcıların haberleri iyi takip etmesi ve direnç ve destek noktalarına bakarak alım ve satım yapmaları tavsiye ediliyor. Ayrıca genel görüş olarak orta ve uzun vadede BTC’nin ciddi yükselişler yaşayacağı ve etkin olan Çin boğasının küresel boğaya dönmesi bekleniyor.

Kasım ayı içerisinde Bitcoin halving olayının erken fiyatlanmasının görüleceğini ve 2020 yılının kripto paralar için “altın çağı” olabileceğini daha önce ifade etmiştik. Bu iddia kesin olmamakla birlikte gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları