Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi - Analistler Çok Farklı Görüşte!

Bitcoin Fiyat Analizi – Analistler Çok Farklı Görüşte!

Takip et

Bitcoin fiyatının yatırımcıların dikkatinden gitmediği bir piyasada fiyatlar sık değişmekte. Kripto para yatırımının değerinin bu kadar kısa zamanda bu kadar çok değer kaybetmesi bazı Bitcoin yatırımcılarının tepkisi ile karşı karşıya kalsa da birçok kripto para yatırımcısı fiyatların yükselebilecek olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatı 18 Mayıs 2019 sabah saatlerinden itibaren pek büyük değişim göstermedi ve 7.300 dolar seviyesini korumaktaydı.

Kripto para biriminin fiyatı hakkında yapılan birçok analist açıklamasında ise 6.200 dolara kadar düşüşün henüz mümkün olduğu ve fiyatın düşmeye devam edebilecek olduğu uyarısı yapıldı. Ancak yatırımcıların büyük bir bölümü de kripto para birimlerinin yükselecek olduğu ve düşüş olsa bile Bitcoin’in tekrar yükseliş eğilimi gösterecek olduğunu iddia ediyorlardı.

Bitcoin ve kripto para analisti uzmanlara göre yatırımcılar bu dönemde 6.800 dolara kadar endişe etmemeli ve panik satışlar yapmamalı. Ancak 6.800 dolara yakın bir düşüş olursa panik satışların gündeme daha çok gelebileceği, bunun ise yatırımcılara piyasa hacmi konusunda bazı endişelere sebep olabileceğinden panik satışların oranında büyük oranda artış olabileceği belirtiliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi ve düşmesi konusunda henüz yatırımcılar kesin bir beklenti içerisinde de değiller.

Bitcoin fiyatı

Analistler Bitcoin ne kadar olacak? Diye sorulduğunda 6.200 dolara kadar düşüşün ancak 6.800 dolara kadar düşüş olursa mümkün olabilecek olduğunu belirtiyor. Aksi durumda kripto para fiyatlarının bu kadar değişmeyecek olduğu ve fiyatın kendi kendisini normal seviyelerde balinaların ve Bitcoin yatırımcılarının piyasadaki mevcut alım taleplerine bağlı olarak koruyabilecek olduğu belirtiliyor. Yatırımcılar, kripto para fiyatlarının değerinin düşmesinin ne kadar vadede gerçek olabileceği hakkında da bazı meraklı sorular soruyor.

Analistler ise kesin bir düşüş olmasına yönelik beklentileri olmadığını, ancak düşüş olsa da bunun kalıcı olmayacağından dolayı Bitcoin yatırımcılarının bu tür düşüşler nedeniyle endişeli olmamaları uyarısında bulunuyorlar.

Bitcoin güncel fiyatı, sürekli olarak değişiyor olabilir. Piyasa hacminde 15 milyar doları aşan oranda bir düşüş yaşanmış ve hala da düşüş yaşanmaya devam ediyor olabilir. Ancak kripto para analistlerinin görüşleri bunların bu seviyede herhangi bir risk oluşturmadığı ve kripto para yatırımlarının devam etmesine herhangi bir şekilde engel olmayacak olduğu yönünde.

Bitcoin analistlerine göre 6.800 dolara kadar güvenli alım bölgesi olduğu ve bu seviyeye kadar yapılan yatırımların kısa vadeli olmasa bile uzun vadeli olarak kazanç sahibi olmalarında yatırımcılara değer katabilecek olduğu belirtiliyor. Yatırımcıların konu hakkında yaptıkları Bitcoin fiyatı ile ilgili belirttikleri ise düşüşlerin kendilerini son derece panik ettiği ve panik nedeniyle Bitcoin almak istemedikleri yönünde.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları